جهان اسلام

لغو مشکوک جشن‌های میلاد امام حسین علیه السلام در مصر

 

 فعالان شیعی این کشور نسبت به لغو این جشن‌ها اعتراض کرده و اعلام کردند: وزارت کشور مصر باید اقدام جدی برای تامین امنیت این شعائر دینی انجام دهد نه اینکه آن را لغو کند.

shiawaves2016.jpg - 153.55 kb

به گزارش شیعه ویوز ، مقامات امنیتی مصر ، به فعالان شیعی اعلام کردند که امسال ازبرگزاری جشن های میلاد امام حسین علیه السلام ممانعت به عمل می آورد این جشن ها هرساله  در اطراف مسجد راس الحسین علیه السلام قاهره برپا می‌شود 

منابع امنیتی علت این امر را رسیدن تعداد افراد حاضر در این جشن‌ها به یک میلیون و عدم امکان تامین افراد حاضر در این جشن‌هاعنوان کرده و گفته‌اند در طول هفته منتهی به «شب بزرگ» چادرهای بسیاری در اطراف مسجد حسینی قاهره برپا می‌شود که می‌تواند مورد سوءاستفاده نیروهای تروریست قرار بگیرد.

در واکنش به این اقدام مشکوک مقامات امنیتی مصر ، فعالان شیعی این کشور نسبت به لغو این جشن‌ها اعتراض کرده و اعلام کردند: وزارت کشور مصر باید اقدام جدی برای تامین امنیت این شعائر دینی انجام دهد نه اینکه آن را لغو کند.

با این حال برگزار کننده گان این جشن ها تاکنون زیر بار این اقدام مقامات امنیتی مصر نرفته اند و مصمم هستند که این مراسم آیینی را با شکوه هر چه بیشتر برگزار کنند .

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا