جهان اسلام

محکومیت سازمان جهانی نفی خشونت در پی قتل عام مسلمانان میانمار

سازمان جهانی نفی خشونت، سکوت جامعه ی جهانی را نسبت به قتل عام مسلمانان میانمار محکوم کرد

 

alt

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) طی بیانیه ای از موضعگیری ننگین و خنثای جامعه ی جهانی نسبت به قتل عام مسلمانان میانمار، از اقلیت «روهینگا» و رفتارهای غیر انسانی که بر ضد آنان اعمال می شود به شدت ابراز تأسف و آن را محکوم کرده است. 

بنابر آنچه در این بیانیه آمده است، گزارش های معتبر و مستند سازمان های حقوق بشری، نهادهای قضایی و مؤسسه های رسانه ای از ادامه ی عملیات پاکسازی دینی بر ضد اقلیت مسلمان در میانمار که در برابر دیدگاه هیئت هایی از سازمان ملل متحد صورت می گیرد و سکوت و بی تفاوتی این نهاد حکایت دارد؛ موضعگیری هایی که به خودیِ خود معاهدات بین المللی مورد اتفاق تمام کشورهای جامعه ی بین الملل را نادیده می گیرد. 

همچنین در این بیانیه آمده است: گزارش های ویژه ی رخدادهای خونین میانمار از کشتار جگرخراش مسلمانان این کشور حکایت دارد که طی آن بیش از یکصد کشته برجای مانده است و بیشترین این کشتگان را زنان و کودکان تشکیل می دهند. افزون بر این جنایات هزاران خانه و دهکده و روستای قربانیان این خشونت وحشیانه ویران و با خاک یکسان شده است. 

لذا سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) از تمام مؤسسه ها و هیئت های بین الملل می خواهد هرچه زودتر برای نجات این قربانیان و نیز رساندن کمک های انسانی به آنان دست به کار شوند و از دیگر سو کشورهای اسلامی با اقدام های سیاسی دولت نژاد پرست میانمار را که این دست جنایت ها را هدایت و رهبری می کند تحت فشار قرار دهند.

 

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) ـ واشنگتن

http://freemuslim.org

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا