جهان اسلام

آمادگی شهرهای منتهی به کربلا برای استقبال از زائران اربعین حسینی 1435

shiawaves1686.jpg - 150.51 kb

آماده شدن کامل شهرهایی که در مسیر زائران اربعین حسینی 1435 بزرگترین تجمع بشری در عالم قرار دارد 

به گزارش شیعه ویوز ،  آستان قدس حسینی در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی 1435 بزرگترین تجمع بشری در عالم ، از آمادگی کامل شهرهایی که در مسیر زائران امام حسین  علیه السلام قرار دارد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری های عراق، «عبدالامیر طه عبدالله» مدیر امور زائران کربلا در شهر بابل با بیان اینکه اقدامات لازم برای میزبانی از زائران حسینی  ، از پیش از ماه محرم همچنان ادامه دارد، گفت: در این زمینه جلسات متعددی را با مسئولان این شهر و واحدهای مختلف جهت تامین امنیت زائران و بررسی اجرای دوباره طرح امنیتی سال گذشته همراه با برخی اصلاحات لازم  برگزار کرده ایم. 

وی افزود: مسئولان شهر بابل بخش های ویژه ای را برای پناه دادن به زائران اربعین حسینی تدارک دیده اند و علاوه بر این تاسیسات بهداشتی و دیگر نهادهای ذیربط به حال آماده باش درآمده اند. 

مسئول امور زائران در شهر بابل تصریح کرد: ظرفیت پذیرش از زائران در این شهر به پنج هزار زائر می رسد و امید می رود که این تعداد با توجه به راحتی زائران به دلیل خدمات ارائه شده به آنها افزایش یابد.

از طرف دیگر مسئول امور زائران در شهر نجف اشرف با اعلام آمادگی بخش های مختالف این شهر برای استقبال از زائران امام حسین علیه السلام گفت: بنا به درخواست های دبیرخانه آستان قدس حسینی، بخش های مخصوص زائران را مفروش کرده ایم و خیمه هایی را در ورودی های شهر جهت خدمات دهی به زائران برپا کرده ایم علاوه بر این یگان های پزشکی ویژه ای را در این شهر مستقر کرده ایم. 

وی افزود: شهر نجف اشرف روزانه از چهار تا شش زائر استقبال می کند و هزار وعده غذایی بین زائران پخش می شود. 

«مظفر محمد شعبان» مسئول امور زائران کربلا در شهر بغداد نیز با بیان اینکه مسئولان مربوطه برای استقبال از زائران ابا عبدالله در آمادگی کامل به سر می برند، گفت: تمامی اتاق ها و سالن های موجود در شهر بغداد  برای استقبال از زائران مجهز کرده ایم و بهترین خدمات را به زائران ابا عبدالله الحسین ارائه خواهیم داد.

 

{mp4remote}http://host11.aparat.com//public/user_data/flv_video_new/288/4540166738f68ad5fc54f3bb2fd39fb3862736.mp4{/mp4remote}


منبع : شفقنا 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا