جهان اسلام

راهپیمایی مردم یمن در چهارمین سالگرد تجاوز ائتلاف سعودی

پایتخت یمن و برخی دیگر از استان های این کشور، صحنه راهپیمایی میلیونی مردم در محکومیت حملات ائتلاف سعودی به این کشور در طول چهار سال گذشته بود.

 

پایتخت یمن و برخی دیگر از استان های این کشور، صحنه راهپیمایی میلیونی مردم در محکومیت حملات ائتلاف سعودی به این کشور در طول چهار سال گذشته بود.

صدها هزار یمنی در میدان السبعین در صنعاء پایتخت این کشور و برخی دیگر از استان های یمن، در چهارمین سالروز حمله ائتلافی عربی به سرکردگی عربستان سعودی به کشورشان، این تجاوزها را محکوم کردند.

یکی از سخنرانان حاضر در این تظاهرات گفت: متجاوزان برای تسلط بر ثروت های یمن و موقعیت جغرافیایی آن، حملات وحشیانه ای علیه ملت یمن انجام دادند؛ بی آن که حقی داشته باشند. ملت بزرگ یمن تصمیم گرفت از خاک، ناموس و حاکمیت کشور خود دفاع کند و به رغم کمبود امکانات، توانست با ایمان و صبر در چهار سال گذشته در برابر دشمن بایستند.

یمنی ها در چهارمین سالگرد حمله به کشورشان، در دیگر استان های این یمن اعم از صعده، اب، تعز، البیضاء، الجوف و ریمه نیز راهپیمایی کردند.

حمله به یمن توسط عربستان سعودی و ائتلاف همراهش در سایه سکوت قدرت های جهانی تنها به خاطر منافع اقتصادی و مقاصد سیاسی، وارد پنجمین سال خود می شود. 

این حمله که از آغاز بنا بر اذعان ائتلاف سعودی با هدف بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن کلید خورد، تنها جان غیر نظامیان را گرفته و زیرساخت های این فقیر ترین کشور عربی را تخریب نموده است.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا