جهان اسلام

توصیه سازمان جهانی نفی خشونت به کشور امارات: بر پایه روش های خردمندانه حکومت کنید

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاده) طی بیانیه ای حکومت امارات را به خردورزی دعوت کرد. 

 

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاده) طی بیانیه ای حکومت امارات را به خردورزی دعوت کرد. 

به گزارش شیعه ویوز، سازمان جهانی نفی خشونت ضمن بیانیه ای از کشور امارات خواست که بر پایه روش های خردمندانه حکومت کند.

در این بیانیه که نسخه ای از آن به خبرگزاری شیعه ویوز رسیده، آمده: 

طبق گزارش های رسیده، حکومت امارات و برخی دیگر از حکومت های عربی و غیر عربی، در چند سال اخیر با سرعتی بیشتر، از رعایت مسائل حقوق بشری فاصله گرفته اند، که عاقبت بدی را برای حکام این کشورها در پی داشته است.

این بیانیه افزود: طی چند روز گذشته، حاکمان امارات یک فعال حقوق بشری، به نام «احمد منصور» را به جرم فعالیت های سیاسی، به ده سال زندان محکوم کرده اند که چنین اتهامی با هیچ یک از مبانی دموکراسی و قوانین حقوق بشری، سازگار نیست و نقض ارزش های انسانی به شمار می رود.

سازمان جهانی نفی خشونت، افزود: تحقیقات ما همچنین نشان می دهد که دخالت ها و نقض همه جانبه ی حقوق بشر توسط حکام اماراتی در کشور یمن، نشان دهنده اهداف غیر انسانی این کشور در یمن است.

مسلمان آزاده در ادامه بیانیه خود آورده: این سازمان، امارات را به دید یک کشور طلایه دار در جهان عرب و کشورهای اسلامی می نگرد، و لذا حاکمان این کشور باید در سیاست های خود تجدیدنظر کنند، و با بازگشت به تفکر و خردورزی، از رفتارهایی که این کشور را در سطح بین المللی و یا داخلی دچار مشکل می کند، دوری کنند.

مسلمان آزاده افزود:  ضروری است دولت امارات، شهروندان اماراتی و ساکنان غیر بومی این کشور را به یک اندازه و بدون تبعیض، از آزادی های فردی و عمومی برخوردار کند و ضمن آزاد کردن زندانیان سیاسی، نظرات آنان را بشنود و بپذیرد.

این سازمان حقوق بشری، در پایان، از حاکمان امارات خواست در مسائل بین المللی بی طرف باشند تا از افتادن در مشکلات بی فایده ی بین المللی، دور بمانند.

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا