جهان اسلام

وزیر کشور بحرین بازداشت شود

درخواست سازمان جهانی نفی خشونت از دادگاه جنایی بین المللی: وزیر کشور بحرین بازداشت شود

alt

 

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاد) طی بیانیه ای از دادگاه جنایی بین المللی خواست تا بدون از دست دادن فرصت، وزیر کشور بحرین، راشد بن عبدالله آل خلیفه را به دلیل مسئولیت مستقیم وی در کشتن و مجروح کردن شماری از شهروندان بی دفاع بحرینی در روستای العکر بحرین تحت پیگرد قرار داده و بازداشت کند. 
 
در این بیانیه آمده است: شماری از منابع و مصادر آگاه بحرینی در تماس خود با این سازمان تأکید کرده اند که محاصره ی روستای العکر توسط نیروهای امنیتی، ارتش و نیروی سپر الجزیره به دستور مستقیم وزیر کشور بحرین صورت گرفته است. همچنین دستور داده است تا از ورود و خروج روستاییان و نیز رساندن امدادهای پزشکی و غذایی به آنان و از درمان کسانی که طی اعمال وحشیانه ی نیروهای یادشده زخمی شده اند ممانعت به عمل آید. 
 
بنا به گزارش هایی در پی شلیک گازهای سمی از سوی نیروهای محاصره کننده ی روستای العکر شماری از کودکان و کهنسالان جان باخته اند و ده ها تن دچار صدمات روانی و بدنی شده اند. 
 
از دیگر سو انتقال صدمه دیدگان توسط روستاییان به مراکز درمانی و رساندن امداد پزشکی و مواد غذایی به روستاییان تقریباً ناممکن شده است. 
 
این سازمان در بیانیه ی خود یادآوری کرده است که اقدامات سرکوب گرانه ای که بر ضد ساکنان روستای العکر صورت گرفته و می گیرد از آن دسته جرایمی است که تنها دادگاه جنایی بین المللی باید به آن رسیدگی کند، چراکه بدون هیچ استثنایی بر ضد یک جمعیت صورت می گیرد و البته مسئولیت مستقیم بر عهده ی وزیر کشور بحرین است.
 
سازمان جهانی نفی خشونت ـ واشنگتن
http://freemuslim.org

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا