جهان اسلام

هشدار علمای بحرین به حکومت این کشور: از سرنوشت دیکتاتور عراق که با شعائر حسینی مبارزه می کرد عبرت بگیرید

علمای بحرین، حکومت این کشور را نسبت به عاقبت استمرار مبارزه با شعائر دینی و تداوم تجاوز به شعائر عاشورایی و نمادهای عزاداری امام حسین علیه السلام هشدار دادند.

 

علمای بحرین، حکومت این کشور را نسبت به عاقبت استمرار مبارزه با شعائر دینی و تداوم تجاوز به شعائر عاشورایی و نمادهای عزاداری امام حسین علیه السلام هشدار دادند.

این علما طی بیانیه ای اعلام کردند که حکومت آل خلیفه، هر ساله در موسم محرم با تجاوز به شعائر حسینی و عزای سبط رسول اکرم  صلی الله علیه و آله، احساسات شیعیان را به بازی گرفته و آئین هایی که از صدها سال پیش به آنها به ارث رسیده را محدود نموده و یا عزاداران را مورد هجوم قرار می دهند.

عزادارای هایی که حتی از برخی دیگر مذاهب و ادیان به خاطر ارادت به امام حسین علیه السلام  در آنها شرکت می کنند.

در این بیانیه آمده است: حکومت بحرین با ویران کردن مساجد، تجاوز به حسینیه ها و نمادهای عزاداری، هدف قرار دادن خطبا، علما و ذاکران اهل بیت علیهم السلام دیگر امنیتی برای دین و اعتقادات شیعیان باقی نگذاشته است و  امسال نیز با احضار خطبای حسینی 2 تن از آنها را بازداشت نمودند که این خطر بزرگی برای مجالس عزاداری و مومنین به شمار می رود.

علمای بحرین در بیانیه خود، نسبت به عواقب این تعرض هشدار داده و خواستار توقف فوری این سیاست خصمانه علیه شیعیان شده و افزودند: حکومت آل خلیفه باید از سرنوشت خفت بار صدام دیکتاتور عراق که علیه شعائر دینی جنگید، عبرت بگیرند و ببیند که شعائر الهی علی رغم مقابله ظالمین باقی ماند.

این درحالی است که شیعیان در بسیاری از کشورهایی که حتی اسلامی نیستند، در آزادی کامل به عزاداری پرداخته و نیروهای امنیتی نیز از آنها محافظت می نمایند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا