جهان اسلام

هلاکت سرکرده اردنی جبهه النصره و درمان ۳۰۰ تروریست سوری در اسرائیل

یش از یک سال است که دولت اسرائیل در مقابل شهروندان سوری ساکن بلندی‌های جولان، انعطاف به خرج می‌دهد و زخمی‌ها در درگیری‌ها و ناآرامی‌های سوریه را مورد درمان قرار می‌دهد

به گزارش شیعه ویوز ، یگان‌های ارتش سوریه طی درگیری‌هایی که در ورودی شهرک «انخل» از توابع «درعا» در جنوب سوریه با عناصر مسلح داشتند، موفق شدند، «ابراهیم جابر الناصر» معروف به «ابوعبدالله العروه»، سرکرده «جبهه النصره» را به هلاکت برسانند.

«ابوعبدالله العروه» هدف تک تیراندازان ارتش سوریه قرار گرفت و به هلاکت رسید.همچنین یگان‌های ارتش سوریه انبار ذخیره تسلیحات و تجهیزات نظامی و موشک‌های پدافند هوایی عیار 23 میلی متر عناصر مسلح را نیز منهدم کردند.

از سوی دیگر یک مقام نظامی اسرائیلی اعلام کرد که بیش از 300 شهروند سوری از آغاز درگیری‌ها در سوریه از سال 2011  تاکنون در اسرائیل درمان شده‌اند و هنوز 10 مجروح سوری دیگر در این بیمارستانها بستری هستند.

وی افزود: بیش از یک سال است که دولت اسرائیل در مقابل شهروندان سوری ساکن بلندی‌های جولان، انعطاف به خرج می‌دهد و زخمی‌ها در درگیری‌ها و ناآرامی‌های سوریه را مورد درمان قرار می‌دهد. در ابتدا این زخمی‌ها بدون هماهنگی با نیروهای ارتش اسرائیل خود را به دیوار مرزی می‌رساندند و خواستار کمک‌های پزشکی فوری می‌شدند. اما پس از آن با تصمیم «بنی گانتس» رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به این زخمی‌ها کمک شد و در جولان نیز یک بیمارستان میدانی ایجاد شد تا زخمی‌ها در این بیمارستان مورد درمان اولیه و فوری قرار گیرند و زخمی‌هایی که حالشان وخیم‌تر است به بیمارستان‌هایی در داخل اسرائیل منتقل شوند.

به ادعای این مقام اسرائیلی، پس از درمان نیز نظامیان ارتش اسرائیل این شهروندان را از دو نقطه اصلی در جولان و با هماهنگی شهروندان سوری در آن طرف جولان به سوریه بازمی‌گردانند.

 

{flvremote}http://dl.shiawaves.com/persian/videos/9207/0256/03-256.flv{/flvremote}

دانلود

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا