جهان اسلام

حضور روزنامه نگار مستبصر واشنگتن پست در آستان مقدس حسینی

یکی از نویسندگان روزنامه واشنگتن پست، شیعه شده است.

 

یکی از نویسندگان روزنامه واشنگتن پست، شیعه شده است.

«کاترین شکدام» نویسنده روزنامه واشنگتن، با حضور در حرم سید الشهدا علیه السلام اعلام کرد که بعد از مطالعه، پژوهش و بررسی دقیق دین اسلام طی سال های متمادی، شیعه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس حسینی، وی اشاره کرد: احساس می کنم وظیفه دارم فرهنگ اهل بیت علیهم السلام و به ویژه اصول و دلایل حرکت امام حسین علیه السلام را به غربیان معرفی کنم.

شکدام ادامه داد: ما باید با استفاده از رسانه های جهانی امروز، چهره حقیقی اسلام را به غرب معرفی کنیم و این کار از طریق تمرکز بر سیره امام حسین علیه السلام و زیارت اربعین حسینی ممکن است تا مردم بفهمند ظلمی که پیروان اهل بیت علیهم السلام طی قرن های پی در پی کشیده اند به خاطر معرفی و پایبندی به اسلام حقیقی و ارزش های والا و اصولی است که به همزیستی مسالمت آمیز، محبت و مدارا دعوت می کند.

وی در مورد فضای حاکم بر اذهان عمومی غرب و تاثیر اقدامات سنی های تندرو بر آن، گفت: بیشتر وقت ها که اسم اسلام به میان می آید، مردم به فکر آنها و تمامی جنایت های تروریستی که مرتکب شده اند، می افتند؛ آنها نمی دانند که شیعیان با دیگران تفاوت دارند و اینکه مذهب شیعه بر اساس اصول ائمه معصومین علیهم السلام و مبانی آنان که به مدارا، عدالت و همزیستی دعوت می کند، پایه ریزی شده است.

همچنین، شکدام درباره کتابش با عنوان «از مکه تا دشت کربلا و مصیبت های اهل بیت نبوت علیهم السلام» گفت: در این کتاب که به  خوانندگان خارجی و غیر مسلمان اختصاص دارد، به سفر امام حسین علیه السلام از مکه به کربلا و همچنین حرکت اسرا از کربلا تا کوفه و مصیت های وارده و درد ها و رنج ها پرداخته ام تا خوانندگان تا حدودی با واقعه عاشورا آشنا شده و علت محرکت میلیونی شیعیان در اربعین حسینی را درک کنند.

«شکدام» با اشاره به این که مهم‌ترین چیز حفظ دین و تلاش برای انتقال حقایق به افکار عمومی غرب است، تا سنی های تندرو به شکلی برنامه ریزی شده به اذهان عمومی غیر مسلمانان شناسانده شوند، گفت: این بهترین راه برای رسوایی تروریست ها و جدایی آنان از مسلمانان است.

وی ادامه داد: این مسئله بسیار سخت است؛ چراکه ما اقلیت هستیم، اما زمانی که به واقعه کربلا بنگریم، بر عضم و اراده ما افزوده می شود.

شکدام در پایان گفت: من با این هدف گزارش هایی در روزنامه واشنگتن پست در خصوص بعد انسانی عراق و تعامل و خدمت رسانی به زائرین امام حسین  علیه السلام خواهم نوشت.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا