جهان اسلام

بازداشت دختر و داماد قرضاوی به اتهام حمایت از تروریسم

دادگاه جنایی قاهره، علا قرضاوی دختر شیخ یوسف قرضاوی، پدر معنوی اخوان المسلمین را بازداشت کرد.

.

دادگاه جنایی قاهره، علا قرضاوی دختر شیخ یوسف قرضاوی، پدر معنوی اخوان المسلمین را بازداشت کرد.

این دادگاه اعلام کرد که دختر قرضاوی و همچنین همسر این دختر که عضو شورای عالی حزب الوسط مصر است به اتهام تروریستی و به مدت 45 روز برای انجام بازپرسی حبس می شوند.

دادستانی عمومی مصر اظهار داشت که اتهام این افراد پیوستن به گروه های غیرقانونی، حمایت از گروه های تروریستی و تلاش برای پیوستن افراد به گروه های تروریستی و تشویق آنها با پرداخت پول می باشد.

یکی از منابع امنیتی مصر در این باره گفت: دختر قرضاوی که علاوه بر تابعیت مصری، تابعیت قطری نیز دارد به عنوان کارمند در سفارت قطر در قاهره مشغول به فعالیت بوده است.

احمد الو العلا ماضی، وکیل مدافع دختر قرضاوی نیز در این باره گفت: در این پرونده جمع کثیری از اعضای اخوان المسلمین متهم هستند، اما اتهامات دختر و داماد قرضاوی پیوستن به گروه های غیرقانونی و حمایت از اخوان المسلمین است.

وی افزود: علا قرضاوی اتهامات خود مبنی بر انتساب به اخوان المسلمین را رد کرده و همسر وی نیز ارتباط خود با این حزب را منکر شده و دلیل آن را عضویت و مسئولیت بزرگ در حزب الوسط عنوان کرده است.

این در حالی است که تحقیقات در باره ادعاهای این دو نفر ادامه دارد.

گفتنی است، «یوسف قرضاوی» مفتی ۹۰ ساله مصری است که رهبر معنوی اخوان المسلمین به شمار می‌رود و از سال ۱۹۶۱ تاکنون به قطر گریخته و این کشور حاضر به تحویل قرضاوی به مصر نشده است.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا