جهان اسلام

درخواست «سازمان جهاني نفي خشونت» از کشورهاي عربي و اسلامي، براي بهبود رفاه مردم

«سازمان جهاني نفي خشونت» (مسلمان آزاده)، از کشورهاي عربي و اسلامي خواست  برنامه‌اي ويژه براي بهبود وضع رفاه و رشد انساني مردم، تدارک ببينند.

 

«سازمان جهاني نفي خشونت» (مسلمان آزاده)، از کشورهاي عربي و اسلامي خواست  برنامه‌اي ويژه براي بهبود وضع رفاه و رشد انساني مردم، تدارک ببينند.

در بيانيه اين سازمان که به مناسبت «روز جهاني خانواده» صادر شده، آمده است:

ميليون‌ها خانواده در کشورهاي اسلامي و عربي زير خط فقر زندگي مي‌کنند.

هزاران خانواده نيز بر اثر بحران‌هاي سياسي و جنگ‌هاي خونين و در فقدان حکومت‌هاي مستقر، پايدار و مسئول، قرباني ضررهاي بي شمار مادي و معنوي شده اند.

اين بيانيه افزود:  اوضاعي ناگوار که براي اين خانواده‌ها پديدار شده، باعث بر هم زدن نظم خانواده و در پي آن، ايجاد بحران‌هاي اجتماعي و فکري مي‌شود، که اين بحران‌ها نتيجه‌اي غير از خشونت، جنايت، افراطي گري و تروريسم در سطح داخلي و فرامرزي نداشته است.

سازمان جهاني مسلمان آزاده ادامه داد: با توجه به آمار و نتايج به دست آمده،  سازمان ملل متحد و همه نهادهاي حقوق بشري در جهان موظفند تا در راه حل و فصل بحران‌ها، تشخيص نقاط قوت و ضعف، تقويت زير ساخت‌ها ، و حمايت از کانون گرم خانواده ها، گام هايي موثر بردارند و براي زدودن مشکلات و ايجاد زمينه ي رشد و ترقي ملت‌هاي مستضعف، تلاش کنند.

اين سازمان در پايان بيانيه خود  به مناسبت روز جهاني خانواده، از کشورهاي عربي و اسلامي خواست  در امور و اوضاع معيشتي ملت‌هاي خود تجديد نظر کنند، خانواده‌ها را از هرگونه درگيري سياسي و مسلحانه دور سازند،  و براي فراهم کردن رفاه اجتماعي، آموزش و تعليم، بهداشت و سلامت، اشتغال زايي و دست يابي به درآمدي مناسب براي مردم خود، کوشا باشند.

 

 

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا