جهان اسلام

جشن ولادت های 17 ربیع الاول در عراق و سوریه

جشن ولادت نبی اکرم صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام در شهرهای مذهبی عراق و حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها در دمشق برگزار شد. 

 

جشن ولادت نبی اکرم صلی الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام در شهرهای مذهبی عراق و حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها در دمشق برگزار شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آستان مقدس علوی، صحن و سرای حرم مطهر امیرالمومنین در شهر مقدس نجف که به مناسبت میلاد نبی مکرم اسلام و امام صادق علیهما السلام، تزیین و گل‌آرایی شده بود، میزبان خیل عظیم زائرانی بود که خود را برای حضور در جشن میلاد نبوی به این مکان مقدس رساندند.

در همین راستا، شعبه مطالعات و پژوهش‌های آستان علوی نیز به مناسبت میلاد حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله، نخستین گردهمایی فرهنگی خود با عنوان «ولادت مظهر رحمت الهی برای نجات بشریت و سعادت آن» برگزار کرد.

این مراسم با حضور جمعی از شخصیت‌های علمی، دینی، فرهنگی نجف اشرف برگزار شد و حاضران پژوهش‌هایی در این زمینه ارائه دادند.

بخش امور فرهنگی آستان مقدس عباسی نیز به مناسبت این دومیلاد فرخنده، یک جشنواره فرهنگی در دانشگاه بابل عراق برگزار کرد.

مدیحه‌سرایی و شعرخوانی در مدح و ثنای رسول خدا و اهل بیت علیهم السلام، اجرای نمایشنامه و سخنرانی «عبدالستار عامری»، پژوهشگر عراقی با موضوع «تحریف در سیره نبوی» از جمله برنامه‌های این مراسم بود.

همچنین، جشن ولادت نبی مکرم اسلام و امام صادق علیه السلام با حضور زائران عراقی و کشورهای مختلف جهان در حرم مطهر امام حسین و حضرت عباس علیهما السلام در شهر مقدس کربلا برگزار شد.

 زائران سوری و دیگر کشورهای عربی و اسلامی نیز، به مناسبت میلاد حضرت محمد صلی الله علیه و آله در حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها در شهر دمشق پایتخت سوریه، مراسم جشن برگزار کردند.

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا