عتبات و اماکن مقدسه

تشرف جمعی از مهمانان جشنواره فرهنگی «سفیر» به حرم کاظمین و عسکریین

جمعی از میهمانان جشنواره «سفیر» در ادامه سفر خود به کشور عراق به زیارت حرمهای  امامین کاظمین  و عسکریین علیهما السلام مشرف شدند.

 

جمعی از میهمانان جشنواره «سفیر» در ادامه سفر خود به کشور عراق به زیارت حرمهای  امامین کاظمین  و عسکریین علیهما السلام مشرف شدند.

«شیخ عیسی کیندو» مدیر مؤسسه مطالعات اسلامی امام علی علیه السلام، در کشور بورکینا فاسو به همراه «سمیر فراج» شاعر و ادیب مصری و تعدادی از شخصیت های شرکت کننده در جشنواره فرهنگی «سفیر» که از سوی تولیت مسجد کوفه برگزار شد، به زیارت حرم امامین کاظمین و عسکریین علیهما السلام مشرف شدند.

این هیئت پس از زیارت، با حضور در صحن های مطهر حرم کاظمین از آثار تاریخی و باستانی آن بازدید کردند.

«شیخ عیسی کیندو» در این باره گفت: توفیق یافتم که به زیارت حرم امامین کاظمین  علیهما السلام مشرف شوم و این بار اولی است که به زیارت عتبات مقدس عراق می آیم.

وی افزود: ما تلاش می کنیم از این طریق از جوانان مستبصر کشور بورکینا فاسو در زمینه فکری ـ فرهنگی حمایت کنیم و کاروان های زیارتی به عتبات و زیارتگاه های مقدس بفرستیم.

«سمیر فراج» شاعر و ادیب مصر نیز از زیارت حرم امامین جوادین علیهما السلام، ابراز خشنودی نموده و ابراز امیدواری کرد که در جشنواره های شعری که در آستان مقدس کاظمین برگزار می شود، مشارکت داشته باشد.

وی در پایان دو بیت شعری را در مورد حضرت زینب کبری  سلام الله علیها سروده بود، به امامین کاظمین علیهما السلام تقدیم کرد.

همچنین این مهمانان با حضور در شهر سامرا به زیارت حرم امامین عسکریین علیهما السلام نیز مشرف شدند.

 

 

 

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا