اخبارجهانجهان اسلام

پیگیری بهبود وضعیت گذرگاه های مرزی عراق با هدف تسهیل رفت و آمد زائران

مؤسسه فرهنگی – نیکوکاری مصباح الحسین علیه السلام از مراکز مرتبط با دفتر بزرگ مرجع جهان تشیع، آیت الله العظمی سید صادق شیرازی دام ظله در شهر مقدس کربلا، بر اساس ارزش های دینی، انسانی و ملی خود، همچنان به پیگیری امور مربوط به خدمت رسانی به جامعه عراقی می پردازد.

به این منظور، هیئت نمایندگی مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام به ملاقات مسئولان استان هایی که دارای گذرگاه های مرزی زمینی مرتبط با تردد انبوه زائران و عزیمت کنندگان به عراق در مناسبت های دینی، به ویژه زیارت میلیونی اربعین حسینی هستند، رفت.

این مؤسسه با توجه به کمبودهای قابل توجه این گذرگاه ها از نظر خدماتی، با مخاطب قرار دادن استانداران، از آنها خواست تا برای رسیدگی به گذرگاه های مرزی اقدامات لازم را به عمل آورند.

برای پیگیری این موضوع، مؤسسه مصباح الحسین علیه السلام هیئتی رسمی به نمایندگی از خود به منظور ارائه پیشنهاداتی به دست اندرکاران و مسئولان مربوط تشکیل داد.

هیئت مذکور در این رابطه تاکنون با مدیر دفتر استاندار استان میسان و معاون استاندار استان بصره ملاقات کرده است.

طی این دیدارها، هیئت نمایندگی موسسه مصباح الحسین علیه السلام ضمن ابلاغ درخواست رسمی ارتقای کیفی و خدماتی گذرگاه های مرزی، اطلاعاتی در رابطه با پروژه های این موسسه مخصوصاً پروژه های “قانون حمایت از ایتام عراق” و “چشم انداز اربعین ۲۰۳۰ با حضور ۵۰ میلیون زائر” را به میزبانان خود ارائه کردند که مورد استقبال آنان قرار گرفت.

هیئت نمایندگی مذکور همچنین پرچم گنبد مطهر حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را به استانداران استان های میسان و بصره تقدیم کرد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا