Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخباراروپاجهان

بیش از ۳ هزار پناهجو در سه ماه اخیر از ترکیه به افغانستان اخراج شدند

همزمان با داغ شدن بحث حضور مهاجرین غیر قانونی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در 14 ماه آینده میلادی، این کشور از اخراج بیش از 3 هزار پناهجوی افغانستانی خبر داد.
براساس اعلام وزارت کشور ترکیه، این افراد در طی سه ماه سال جاری میلادی از ترکیه اخراج و به طالبان در افغانستان تحویل داده شده اند.
این افراد اخیراً و پس از تسلط دوباره گروه طالبان در افغانستان از ترس جانشان با پذیرش خطرات مرگ و شکنجه خود را به ترکیه رسانده بودند.
اخراج شدگان که اکثراً جوانان بین 20 تا 35 سال هستند، طی پرواز های اختصاصی، در کابل تحویل گروه طالبان داده شده و معلوم نیست چه سرنوشتی در انتظارشان است.
پس از تسلط دوباره گروه طالبان در افغانستان، صدها هزار تن از شهروندان افغانستان به ویژه کسانیکه پیشینه نظامی و یا مربوط اقوام غیر پشتون به ویژه هزاره و شیعه بودند، از ترس جان شان مجبور به فرار از افغانستان شدند.
این افراد با پذیرش خطرات مرگ، از مسیر ایران به ترکیه مهاجرت می‌کنند که هرزگاهی در مرز میان ترکیه و ایران نیز مورد تیراندازی، شکنجه و برگشت اجباری قرار می‌گیرند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا