اخبارجهانعراق

سفر به عراق برای اتباع کشورهای حاشیه خلیج فارس بدون ویزا شد

روزنامه کویتی الرای نوشت: مقامات عراق با ورود بدون ویزای شهروندان کویتی و اتباع دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس به عراق از دوشنبه 10 بهمن /30 ژانویه موافقت کردند.

به گزارش الفرات، این روزنامه به نقل از منابع امنیتی نوشت: «مقامات عراقی موافقت کرده اند که شهروندان کویتی و اتباع دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس و همچنین ساکنان غیرقانونی کویت معروف به «بدون» می توانند از دوشنبه بدون هیچ قید و شرطی و بدون نیاز به ویزای قبلی به عراق سفر کنند».

این روزنامه در ادامه نوشت: «مقامات عراقی به اداره گذرگاههای کویتی ابلاغ کرده اند که مرزها در گذرگاه زمینی سفوان را از دوشنبه سی ام ماه جاری تا ۲۸ فوریه آینده باز کنند».

منابع این روزنامه یادآور شدند که ورود به خاک عراق صرفا برای افراد مقیم کشورهای خلیج فارس مستلزم اخذ ویزا از سفارت عراق است.

همین منابع در پایان گفتند: «مقامات کویتی تمامی امکانات را در گذرگاه العبدلی برای استقبال از مسافرانی که تمایل دارند به عراق سفر کنند، تدارک دیده اند و گذرنامه ها و گمرکات به صورت شبانه روزی جهت تسهیل اقدامات ورود و خروج مسافران فعال خواهند بود».

 سال گذشته نیز سفر زیارتی اتباع ایرانی به عراق با حق اقامت یک‌ماهه بدون ویزا برای زوار عتبات عالیات اعلام و به اجرا گذاشته شد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا