آسیااخبارجهانجهان اسلام

فاجعه در میانمار؛ نظامیان یک روستا را به آتش کشیدند

تصاویر منتشر شده از سوی یک سازمان حقوق بشری نشان می‌دهد که نظامیان میانمار پس از قتل‌عام اعضای یک روستا، محل را به آتش کشیدند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نوشته روزنامه گاردین؛ در یکی از تصاویر که توسط این سازمان حقوق بشری منتشر شده، 5 جسد در کنار یکدیگر گذاشته شده بودند، دست‌ها و چشم‌های برخی را بسته یا داخل دهانشان را با چیزی پر کرده بودند. همچنین زخم‌های زیادی بر روی گلو، قفسه سینه و شکم‌های اجساد دیده می‌شد.

کوچک ترین فردی که در جریان این کشتار به قتل رسیده ۱۳ سال سن داشته و حتی یکی از خبرنگاران این سازمان حقوق بشری نیز در میان جانباختگان است.

یک سال قبل، ارتش میانمار دولت دموکراتیک آنگ سان سوچی، رهبر دوفاکتوی این کشور را سرنگون کرد و قدرت را با کودتا به دست گرفت. از آن زمان، این کشور آسیایی در تنش و آشوب به سر می‌برد. سازمان ملل تخمین می‌زند که این بحران باعث می‌شود تا نیمی از جمعیت میانمار در سال ۲۰۲۲ در ورطه فقر گرفتار شوند.

ارتش میانمار از خشونت و ترور برای خاموش کردن مخالفان و ساکت کردن اپوزیسیون بهره برده است. از زمان کودتا در فوریه گذشته، حدود ۱۵۰۰ تن توسط ارتش به قتل رسیده شده و ۱۱ هزار و ۸۰۰ تن هم دستگیر شده‌اند. اما مخالفت‌ها همچنان ادامه دارد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا