اخباراروپاجهانجهان اسلام

دولت فرانسه مسجد شهر «کن» را تعطیل کرد

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد دستور بسته‌شدن مسجد شهر کَن در حومه پاریس را به اتهام یهودستیزی صادر کرده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ “جرالد دارمنین” مدعی شد این مسجد در شهر ساحلی کن همچنین به حمایت از دو انجمنی که دولت در پایان سال گذشته به دلیل گسترش تبلیغات اسلام‌گرایانه منحل کرده بود، متهم است.

این اقدام دو هفته پس از آن صورت می‌گیرد که مقامات فرانسه، مسجدی در شمال این کشور را به دلیل آنچه که به گفته آنها ماهیت افراطی سخنان امام آن بود، بستند.

مقامات گفتند این مسجد در بووا، یک شهر ۵۰ هزار نفری در حدود ۱۰۰ کیلومتری شمال پاریس، به مدت شش ماه تعطیل شد، زیرا موعظه‌های آنجا باعث برانگیختن نفرت و خشونت و در دفاع از جهاد بود.

به گفته مقامات منطقه‌ای، اکتبر گذشته، مسجدی در آلون، در ۲۰۰ کیلومتری غرب پاریس، به مدت شش ماه به اتهام انجام خطبه‌هایی در دفاع از جهاد مسلحانه و تروریسم بسته شد.

دولت فرانسه سال گذشته اعلام کرد که بررسی‌های عبادتگاه‌ها و انجمن‌هایی را که مظنون به گسترش تبلیغات اسلامی رادیکال هستند، افزایش خواهد داد.

این سرکوب پس از قتل یک معلم به نام «ساموئل پتی» در اکتبر ۲۰۲۰ آغاز شد که به دنبال نمایش کاریکاتورهای موهن به پیامبر اسلام روی داد.

وزیر کشور فرانسه در مصاحبه ای گفت: ۷۰ مسجد در فرانسه افراطی شده‌اند. در مجموع ۲۶۲۳ مسجد و نمازخانه در این کشور وجود دارد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا