Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخباراروپاجهانجهان اسلامعلم و فناوریفرهنگ و هنر

اروپا شرکت‌های فناوری را به مقابله بیشتر با آزار کودکان مجبور می‌کند

اروپا قصد دارد قوانین مربوط به مقابله با آزارهای کودکان به ویژه در حوزه جنسی را سخت‌تر کند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ اتحادیه اروپا قصد دارد در ماه‌های آینده قانونی وضع کند تا از شرکت های فناوری بخواهد برای مقابله با سوء استفاده جنسی از کودکان، اقدامات بیشتری انجام دهند و ترتیبات داوطلبانه فعلی را تقویت کنند.

“یلوا یوهانسون” کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا گفت: ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و رسانه‌های اجتماعی ۲۲ میلیون تخلف مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان را در سال ۲۰۲۰ گزارش کرده اند که این رقم در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۷ میلیون بوده است.

جوهانسون گفت: من در ماه‌های آینده قانونی را پیشنهاد خواهم کرد که شرکت‌ها را ملزم به شناسایی، گزارش و حذف سوء استفاده جنسی از کودکان می‌کند؛ درخواست همکاری داوطلبانه دیگر جواب نمی‌دهد.

وی افزود: مبارزه با سوء استفاده از خردسالان باید هماهنگ تر شود و یک مرکز تخصصی اروپایی برای بهبود پیشگیری، اجرای قانون و حمایت از قربانیان مورد نیاز است.

بر اساس قوانین فعلی اتحادیه اروپا، شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی و سرویس‌های پست و پیام‌رسان مانند فیس‌بوک  و گوگل حق انتخاب دارند که تخلفات را پیگیری کنند یا نه.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا