آسیااخباراروپاجهانجهان اسلام

پوتین: توهین به پیامبر اسلام آزادی بیان نیست

“ولادیمیر پوتین” رئیس ‌جمهور روسیه در یک نشست خبری سالانه که بطور سنتی قبل از کریسمس برگزار می‌شود، تصریح کرد که توهین به پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله آزادی بیان نیست.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ پوتین در ادامه گفت: چنانچه کسی به پیامبر محمد [ص] توهین کند، نمی‌توان آن را آزادی بیان دانست. چنین اقداماتی می‌توانند به نفرت‌پراکنی و افراط‌گرایی بیشتر دامن بزنند.

گفتنی است، اظهارات رئیس‌جمهور روسیه احتمالاً به برخی سیاست‌های اسلام‌ستیزانه در کشورهای غربی به خصوص فرانسه اشاره دارد. شهریور ماه سال گذشته نشریه «شارلی ابدو» با تکرار گستاخی‌های گذشته یک کاریکاتور جنجالی موهن به پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله را بازنشر کرده بود.

در واکنش به اظهارات رئیس جمهور روسیه، “عمران‌ خان” نخست وزیر پاکستان روز جمعه در حساب کاربری رسمی خود در توییتر نوشت: از سخنان “ولادیمیر پوتین” استقبال می‌کنم که وی گفت، توهین به پیامبر مسلمانان هرگز آزادی بیان نیست.

“عمران خان” افزود: سخنان رئیس جمهوری روسیه بیانگر اهمیت انعکاس این پیام است که بی‌حرمتی به ساحت نورانی پیامبر مکرم اسلام هرگز جزء آزادی بیان نیست. ما مسلمانان به ویژه حاکمان کشورهای اسلامی باید برای مقابله با اسلام‌هراسی این پیام را به حاکمان کشورهای غیرمسلمان مخابره کنیم.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا