اخباراروپاجهانجهان اسلامعلم و فناوریفرهنگ و هنر

نتایج یک تحقیق در بریتانیا: پوشش رسانه ‌ای از اسلام منفی است

یک مطالعه نشان می‌دهد که پوشش رسانه‌ای از مسلمانان و اسلام در بریتانیا بطور کلی منفی است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ این تحقیق که به سفارش شورای مسلمانان بریتانیا انجام شد، نشان داد که تقریباً ۶۰ % از مقالات منتشر شده در رسانه‌ها، اسلام را بصورت منفی به تصویر می‌کشند و از هر پنج مقاله، یکی این دین را با تروریسم یا افراط‌گرایی مرتبط می‌داند.

در این تحقیق، مرکز نظارت بر رسانه‌ها بیش از ۴۸ هزار مقاله آنلاین و ۵۵۰۰ کلیپ پخش شده از ۳۴ سازمان رسانه‌ای را که از اسلام و مسلمانان بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ نام برده‌اند، تجزیه و تحلیل کرده است.

این گزارش نشان داد ۵۹ % از رسانه‌های آنلاین مسلمانان و اسلام را با جنبه‌ها یا رفتارهای منفی مرتبط می‌دانند و روزنامه‌های راست‌گرا و سرویس‌های خبری مرتبط به این جناح به احتمال زیاد این کار را انجام می‌دهند. سایر یافته‌های کلیدی این تحقیق این بود که 7 % از مقالات مورد مطالعه شامل کلی‌گویی درباره اسلام و مسلمانان می‌شدند، که بیشتر آنها درباره موضوعات مرتبط با تروریسم و افراط‌گرایی (۲۵ %)، پس از آن سیاست (۱۸ %) و خاورمیانه (۱۷ %) بودند.

این تحقیق همچنین توصیه‌هایی را مانند پرهیز از ارتباط دادن مسلمانان عادی به جنایت، تروریسم یا افراط‌گرایی، تشویق به تنوع نژادی و اجتماعی بیشتر در اتاق‌های خبر و آگاهی‌بخشی به خبرنگاران درباره احتمال جهت‌گیری رسانه‌ای در اخباری که منتشر می‌کنند، برای نشریات ارائه کرد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا