آسیااخبارجهانجهان اسلامعربستان سعودییمن

قربانیان جنگ یمن از عربستان سعودی و امارات به اتهام تروریسم شکایت کردند

قربانیان جنگ یمن از ولیعهد عربستان سعودی و امارات به اتهام حمایت مالی از تروریسم در دادگاهی در فرانسه شکایت کرده و گفته اند: این دو کشور در جنگ علیه یمن با القاعده ائتلاف کردند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ این شکایت نامه به نام سازمان غیر دولتی یمنی “مرکز قانونی حقوق و رشد” که نزدیک به حوثی هاست، تنظیم شده است.

در این شکایت‌نامه آمده : شماری از ناظران تأکید کردند که ائتلاف سعودی با سازمان تروریستی القاعده علیه نیرو های انصارالله هم پیمان شده و با پول و تجهیزات و همکاری نظامی از جنگ علیه یمن حمایت داشته است.

بر اساس این شکایت‌نامه، ائتلاف سعودی از طریق بانک ابوظبی پولی را به سازمان تروریستی داده تا از شهر های تحت کنترل عقب نشنی کند.

قربانیان شکنجه و بمباران ائتلاف سعودی، محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد امارات و رئیس ستاد ارتش این دو کشو را به جنایت شکنجه، ربایش، جنایت جنگی و تشکیل گروهک های جنایتکار تروریستی متهم کردند و در این راستا به مستندات سازمان اطلاعات انصارالله و گزارش های سازمان ملل و مقاله های منتشر شده در روزنامه ها استناد کردند.

شایان ذکر است که یمن طی هفت سال گذشته شاهد بدترین فاجعه انسانی در جهان بوده و به گفته سازمان ملل متحد، بیش از یک سوم ملت یمن نیازمند کمک های بین المللی هستد و ده ها هزار نفر از یمنی ها که بیشتر آنها غیر نظامی هستند، جان خود را از دست داده و میلیون ها نفر آواره شدند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا