آسیااخبارایرانجهانجهان اسلاممرجعیت شیعه

پیام‌ هشدارآمیز آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به دولت ایران و دیگر دولت ها و سازمان های بین المللی

آیت الله العظمی شیخ “لطف الله صافی گلپایگانی” در پی حوادث تاسف ‌بار افغانستان پیامی صادر کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ در بخشی از پیام آیت الله العظمی صافی گلپایگانی درباره حوادث تاسف‌ بار افغانستان آمده: این روزها، جهان شاهد حوادث بسیار وحشتناک و تاسّف‌آوری است که وجدان بشریت و فطرت پاک انسان‌ها، شرمنده از این جنایات است. آیا می‌شود گروهی، خود را انسان بنامند، اما نسبت به هم‌نوع خود این همه جنایات مرتکب شوند!؟

پیام‌ هشدارآمیز آیت الله العظمی صافی گلپایگانی به دولت ایران و دیگر دولت ها و سازمان های بین المللی

در ادامه این پیام آمده: خشونت و درنده‌خویی‌ تروریست‌ها از یک طرف؛ و از سوی دیگر، سکوت جهانیان و دولت‌ها و مجامع باصطلاح حامی حقوق بشر، موجب تعجّب و شرمندگی است! اعتماد به گروهی که سابقه شرارت و قتل و آدمکشی آنان بر همه جهانیان روشن است اشتباه بزرگ و غیر قابل جبرانی است!

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ادامه این پیام افزود: اینجانب بنابر وظیفه دینی و انسانی خود، به همه دولت‌ها و مراکز بین المللی به ویژه سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی و دولت ایران، هشدار می‌دهم که نسبت به این وحشی‌گری‌ها و شهادت تعداد زیادی از مظلومین در افغانستان و آواره‌گشتن هزاران نفر از مردم؛ اعم از زن و مرد، پیر و جوان و کودک، واکنش جدّی نشان دهند تا جلوی تجاوزها گرفته شود. به یقین، سکوت امروز آنها موجب پشیمانی و ندامت در آینده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا