آسیااخباراروپاجهانجهان اسلامعربستان سعودی

افشای نقش ولیعهد عربستان در حمایت از گروه‌های افراطی اسلام‌ ستیز

روزنامه معروف فرانسوی طی گزارشی تلویحا از نقش حکومت سعودی و ولی‌عهد آن در حمایت از گروه‌های افراطی اسلام‌ستیز پرده برداشت.

در این گزارش آمده که پلیس فرانسه یک دیپلمات نزدیک به «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی را که حامل پول زیادی در فرودگاه شارل دوگل پاریس بود، دستگیر کرده است.

افشای نقش ولیعهد عربستان در حمایت از گروه‌های افراطی اسلام‌ ستیز

روزنامه لوموند چاپ فرانسه نوشت: یک دیپلمات نزدیک به «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی نیم میلیون یورو پول نقد در کیف خود داشته و از فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز به فرودگاه شارل دوگل آمده بود که دستگیر شد.

نویسنده این گزارش، درباره دلیل حمل این مبلغ پول و جایی که قرار بود هزینه شود، می‌پرسد: آیا این مبلغ برای تامین گروه‌های افراطی اسلام‌ستیز است یا حقوق قاتلان اجیر شده یا یک رشوه برای خوب جلوه دادن وجهه بن سلمان؟

در ادامه این گزارش آمده: مبلغ کشف شده، با دقت تمام در جیب‌های پلاستیکی قرار گرفته بود و با کش‌های پلاستیکی، محکم در داخل یک کیف عادی جاسازی شده بود. پس از چند ساعت گفت‌وگو به صاحب این کیف پر از پول نقد اجازه داده شد تا با کلیه وسایلش به شهر نیس برود.

بر اساس این گزارش، مسافران در صورت حمل این مبالغ به صورت نقد باید جریمه بزرگی پرداخت کنند اما جرمی نیست که مجازات آن زندان باشد. در چنین شرایطی، مقامات مسئول در مبدأ می‌بایست، مستقیما مقامات مافوق خود را در جریان این مسأله قرار دهند. همچنین طرف‌های ذی‌ربط مانند اداره ملی اطلاعات، تحقیقات گمرک و سرویس تحقیقات مالی قضایی باید از این مسأله اطلاع یابند.

پایگاه خبری «۲۶ سپتامبر» با باز نشر این گزارش، نوشت: در اقدامی تکان دهنده برای جهان اسلام ، پادشاهی سعودی از زعامت خود بر مسلمانان جهان عقب‌نشینی کرد و مسائل آنها را به حال خود رها کرد همان‌طور از حمایت از اسلام و پیامبر رحمت صلی الله علیه و آله، دست برداشت که آخرین آن، ارائه طرحی برای خنثی کردن کارزار تحریم کالاهای فرانسوی از سوی مسلمانان بود.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا