آمریکااخبارجهانفرهنگ و هنر

افزایش ۹ درصدی شکایت علیه اسلام هراسی در آمریکا در سال ۲۰۲۰

ایالات متحده آمریکا خود را یکی از کشورهایی معرفی می کند که بیشتر آزادی دینی در آن وجود دارد، اما برخی بررسی های نشان می دهد گویا این موضوع با واقعیت فاصله دارد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ گفته می شود با وجود کاهش ۲۰ درصدی جرایم نفرت محور در سال ۲۰۲۰ در آمریکا نسبت به سال قبل، شکایت‌های مربوط به اسلام ‌هراسی از سوی مسلمانان در این افزایش ۹ درصدی داشته است.

افزایش ۹ درصدی شکایت علیه اسلام هراسی در آمریکا در سال ۲۰۲۰

شورای روابط اسلامی آمریکایی بزرگ ترین نهاد رسیدگی به شکایات حقوقی و مدنی مسلمانان در ایالات متحده، طی گزارشی اعلام کرد در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن، با افزایش ۹ درصدی شکایات از سوی مسلمانان روبرو است.

شورای کایر اعلام کرد که در مجموع در سال ۲۰۲۰، میلادی ۶۱۴۴ شکایت در سراسر آمریکا دریافت کرده است که به گفته آن‌ها شامل طیف وسیعی از موضوعات از جمله تبعیض، محدودیت‌های مهاجرت و مسافرت، حوادث جانبدارانه، حقوق زندانیان، اجرای قانون و مدارس و حوادث مرتبط مشابه، گزارش شده‌اند.

از این تعداد، ۱۸۱۴ شکایت مربوط به مسائل مهاجرت یا مسافرت بوده که بیشترین سهم شکایات دریافتی را شامل می‌شده است.

یک هزار و ۱۵۱ شکایت دیگر نیز بر اساس تبعیض صورت گرفت که نیمی دیگر از این تعداد به دلیل تبعیض شغلی بوده است.

گفتنی است گزارش سالانه حقوق مدنی کایر همچنین کاهش ۲۰ درصدی در تعداد جرایم نفرت‌محور نسبت به سال ۲۰۱۹ را نشان داد، که به گفته این گروه، احتمالاً ناشی از محدودیت های ناشی از بیماری همه گیر و شیوع ویروس کرونا بوده است.

جرایم نفرت محور شامل مواردی از جمله حملات به مساجد، تخریب و اهانت و مواردی هستند که با پیگیری قانونی می‌توانند همراه باشند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا