اخباراروپاجهان

کمپین پاک ‌سازی سراسری جوانان مسلمان در انگلیس

یک گروه از جوانان مسلمان انگلیسی برای جمع آوری زباله در مقیاس بزرگ در شهر میلتون کینز کمپین گسترده‌ای تشکیل داده‌اند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ در حالی که انگلیس به زودی از قرنطینه سرتاسری خارج می‌شود، اعضای انجمن جوانان مسلمان ساکن میلتون کینز در انگلستان، در کمپینی سراسری از ساکنان خواسته‌اند تا آخر هفته پایانی ماه مارس (۲۷ و ۲۸) به بزرگترین کمپین جمع آوری زباله شهری بپیوندند.

راه اندازی کمپین پاک ‌سازی سراسری در انگلیس توسط جوانان مسلمان

در راستای محدودیت‌های دولت از ساکنان خواسته شده برای جمع آوری زباله در پارک‌ها و مسیرهای پیاده‌روی در حین ورزش روزمره، در منطقه محلی خود از ابزارهای مخصوص جمع کننده زباله و کیسه‌های زباله استفاده کنند.

«بنیاد پارک‌ها» یک خیریه عام‌المنفعه که مسئولیت نگهداری از پارک‌های شهری را دارد نیز از مردم خواسته ریختن زباله در پارک‌ها را متوقف کنند زیرا این امر می‌تواند به حیات وحش آسیبی جدی رسانده و هزینه های هنگفتی بر این موسسه تحمیل کند.

اعضای این انجمن اسلامی در رده‌های سنتی مختلف، حتی همراه با کودکان ۷ ساله، سحرگاه و برای نماز صبح از خواب بیدار شده و در کمپین جمع آوری زباله شرکت خواهند کرد.

سعید نظیر، سرگروه جوانان محلی از میلتون کینز توضیح داد: در اسلام، پاکیزگی بخشی از ایمان است، بنابراین هیچ راهی بهتر برای خدمت به دین و کشور ما وجود ندارد. اسلام هر مسلمان را به شرکت در امور خیرخواهانه، خدمات اجتماعی و پاکیزگی تشویق می‌کند.

وی افزود: ما با احساس مسئولیت مدنی و تمایل به ایجاد همدلی در جوامع محلی، جوانان را در این راه تشویق می‌کنیم.

به گفته سعید، کارزار پاک‌سازی تضمین می‌کند که جوانان مسلمان می‌توانند اعضای فعال جامعه باشند و به جوامع و محیط زیست خود خدمت کنند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا