اخباراروپاجهانموسسات جهانی شیعه

خیریه اسلامی انگلیسی: تقاضا برای دریافت کمک در یک سال دو برابر شده است

یک موسسه خیریه که به مسلمانان کمک مالی می‌کند اعلام کرد که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تقاضاها برای کمک بیش از  دو برابر افزایش پیدا کرده‌اند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ بنیاد ملی زکات اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ میلادی به میزان ۱۹۲۴۴ درخواست پشتیبانی مالی دریافت کرده است که بیش از ۲.۵ برابر ۷۳۴۸ درخواست در سال ۲۰۱۹ است.

خیریه اسلامی انگلیسی: تقاضا برای دریافت کمک در یک سال دو برابر شده است

این بنیاد همچنین  ۳.۸ میلیون یورو کمک مالی توزیع کرده که نسبت به سال قبل که ۲.۹ میلیون یورو اعطا شده بود ، ۲۷٪ افزایش داشته است.

از تقاضاهای دریافتی سال گذشته ۱۱،۷۴۰ (۶۱٪) از میان پناهجویان بوده است.

در پایان سال ۲۰۲۰ تقاضا به قدری افزایش یافته بود که موسسه خیریه به طور متوسط ​​بیش از ۷۰ درخواست در روز دریافت می‌کرد، این در حالی است که پیش از اولین قرنطینه کرونا آنها روزانه 15 درخواست داشتند.

این خیریه اسلامی، کمک‌ها را از زکات‌های پرداخت شده توسط مسلمانان انگلیس جمع‌آوری کرده است.

با اعطای اکثریت قریب به اتفاق زکات در ماه رمضان، این نهاد هم‌اکنون به دنبال بودجه برای اطمینان از تأمین نیازهای جامعه در هفته ها و ماه‌های آینده است.

شرکت امداد اسلامی نیز 200 هزار یورو در اختیار آنان قرار داده تا تامین‌کننده تقاضاهای فزاینده باشد.

اقبال نسیم، مدیر اجرایی بنیاد ملی زکات گفت که این تفاوت بزرگی ایجاد می کند اما این خیریه نگران است که بودجه آن در اوایل سال آینده به پایان برسد.

وی خاطرنشان کرد: می توانیم ببینیم که مردم در این کشور به شدت نیازمند هستند.

نسیم تاکید کرد که همگی باید اطمینان حاصل کنیم که هیچ مسلمان نیازمندی پس از مراجعه به بنیاد زکات منتظر نمانده و دست خالی بازنگردد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا