آسیااخبارجهانجهان اسلام

دیدبان حقوق بشر هند را به نقض حقوق مسلمانان متهم کرد

دیدبان حقوق بشر (HRW)، با انتشار گزارشی حکومت هند را به اتخاذ قوانین و سیاست‌های تبعیض‌آمیز هدفمند علیه مسلمانان و سایر اقلیت‌های دینی متهم کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ گزارش دیدبان حقوق بشر در آستانه ۲۳ فوریه، اولین سالگرد خشونت‌ها در دهلی نو منتشر شده که در جریان آن ۵۳ نفر از جمله ۴۰ مسلمان جان باختند.

دیدبان حقوق بشر هند را به نقض حقوق مسلمانان متهم کرد

این خشونت‌ها پس از آغاز اعتراضات علیه قانونی موسوم به قانون اصلاحیه شهروندی هند (CAA) در سال ۲۰۱۹ انجام شد که مسلمانان مهاجر به هند را از شهروندی این کشور محروم کرده است.

این قانون به اقلیت‌های اهل افغانستان، بنگلادش و پاکستان که تا قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴ به هند مهاجرت کرده اند تابعیت هندی داد، اما مسلمانان را مستثنی کرده است.

در گزارش دیدبان حقوق بشر آمده است: مقامات به جای انجام تحقیقات معتبر و بی‌طرفانه از جمله در مورد ادعای مبنی بر دامن زدن رهبران BJP به خشونت‌ها و همکاری پلیس در سرکوب‌ها، فعالان و سازمان ‌دهندگان اعتراضات را هدف قرار دادند.

میناکشی گنگالی (Meenakshi Ganguly) مدیر امور بین‌الملل دیدبان حقوق بشر در جنوب آسیا، گفت: حزب نارندرا مودی نه تنها نتوانسته است از مسلمانان و سایر اقلیت‌ها در برابر حملات محافظت کند بلکه از جریانات متعصب حمایت سیاسی می‌کند.

کاویتا کریشنان از فعالان حقوق بشر نیز با سرزنش دولت مودی گفت: ما روزانه شاهد موارد زیادی از حملات و رفتارهای متعصبانه هستیم که مسلمانان، سیک‌ها و مسیحیان را مورد هدف قرار می‌دهند.

شایان ذکر است بر اساس آمار موجود، طی شش سال گذشته خشونت‌ها در هند به میزان قابل توجهی افزایش یافته است؛ خشونت هایی که مورد حمایت حکومت و دولت هند است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا