آسیااخبارجهانجهان اسلام

تلاش برای کاهش اسلام هراسی در آستانه انتخابات ۲۰۲۱ هند

اتحادیه مسلمانان هند (IUML) کمپینی را برای مقابله با اسلام هراسی در کرالا راه اندازی کرده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از رسانه های هند؛ در راستای این اقدام «پی. کی. کانهالکوتی» دبیر کل اتحادیه مسلمانان هند با کاردینال «باسلیو کلیمیس» اسقف اعظم کلیسای کاتولیک « Syro-Malankara» دیدار کرد.

تلاش برای کاهش اسلام هراسی در آستانه انتخابات ۲۰۲۱ هند

بر اساس این گزارش، اتحادیه مسلمانان هند بر این اعتقاد است که حزب کمونیست هند (مارکسیست ها) و حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) خواستار گسترش اسلام هراسی برای جلب آرا هندوها و مسیحیان از جبهه متحد دموکراتیک هستند و در یک جبهه قرار گرفته اند.

این در حالی است که انتخابات عمومی در هند نزدیک است و قرار است در اواسط سال 2021 میلادی برگزار شود.

این احزاب تمایل دارند کانال های ارتباطی قوی را که به طور سنتی با فرقه های مسیحی و سازمانهای اجتماعی هندو برقرار کرده بودند دوباره باز کنند و بهترین راه را توافق و اتحاد برای گسترش اسلام هراسی در آستانه انتخابات می دانند.

این در حالی است که اتحادیه مسلمانان هند نیز در حال حاضر با چند سازمان توافق کرده تا شاید بتواند شرایطی را به سود مسلمانان در انتخابات پارلمانی سال 2021 ایجاد کند.

حزب «بهاراتیا جاناتا» و گروه های هندوی حامی در پی آن هستند که هند را تبدیل به کشوری با تفوق هندو کنند.

این هندوها بودند که به حزب «بهاراتیا جاناتا» کمک کردند تا در انتخابات عمومی 2014 میلادی 282 کرسی پارلمان را کسب کرده و در دهلی نو به قدرت برسد.

«نارندرا مودی»،نخست وزیر هند پس از پیروزی در انتخابات قول داد که تغییراتی برای رشد اقتصادی، توسعه بخش روستایی و فرصت های شغلی برای جوانان در این کشور به وجود بیاورد اما حالا حزب متبوع او متهم به شعله ور کردن آتش خشونت علیه گروه های اقلیت به ویژه مسلمانان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا