آسیااخبارافغانستانجهانجهان اسلام

پنتاگون: نیروهای ویژه آمریکایی در آخرین مرحله افغانستان را ترک می‌ کنند

سرپرست پنتاگون گفته که نیروهای ویژه آمریکا برای ادامه مبارزه با تروریسم در افغانستان هستند و احتمالاً آخرین نیروهایی خواهند بود که افغانستان را ترک می ‌کنند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از «استارز اند استرایپس»؛ “کریستوفر میلر” سرپرست وزارت دفاع آمریکا پس از دیدار با فرمانده و نظامیان این کشور در افغانستان گفت که نیروهای ویژه آمریکا نخستین نیروهایی بودند که حدود 20 سال پیش به افغانستان اعزام شدند و احتمالاً آخرین نیروهایی باشند که این کشور را ترک خواهند کرد.

نیروهای ویژه آمریکایی در افغانستان

سرپرست وزارت دفاع آمریکا در دیدار با ژنرال «اسکات میلر» فرمانده نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان “بطور گسترده” پیرامون وظایف نیروهای ویژه در چند ماه آینده و پیش از مهلت تعیین شده برای خروج نیروها در ماه می سال 2021 گفتگو کرد.

سرپرست پنتاگون با اشاره به روند کاهش نیروها در افغانستان نیز تاکید کرد که نظامیان آمریکایی هنوز هم اگر نیاز باشد قادر به ضربه زدن به عناصر طالبان هستند.

وی در رابطه با روند صلح افغانستان نیز گفت: دولت افغانستان در موقعیت سختی قرار دار، ولی میتوان جلوی جنگ را گرفت.

او با اشاره به تبعات تمامی این جنگ ها گفت: بندرت پیش می‌آید که پیروزی کامل نظامی مانند آنچه در جنگ جهانی دوم داشتیم صورت گیرد؛ احتمالا بیشتر شبه‌ نظامیان در پایان کمی خشن می‌شوند و همه باید دور هم جمع شده و سازش کنند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا