آسیاآفریقاآمریکااخباراروپاجهانمصر

تعیین چهارم فوریه بعنوان روز جهانی «برادری انسانی» با هدف مهار افراط گرایی

سازمان ملل متحد، روز چهارم فوریه را بعنوان روز جهانی «برادری انسانی» نامگذاری کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ سازمان ملل متحد طرح ارائه شده از سوی مصر و امارات برای اعلام روز چهارم فوریه بعنوان روز جهانی «برادری انسانی» را با اتفاق آرای اعضای این سازمان تصویب کرد.

روز جهانی «برادری انسانی»

در همین راستا وزارت امور خارجه مصر اعلام کرد: هیئت مصری حاضر در سازمان ملل متحد در نیویورک با همکاری هیئت امارات و با هماهنگی تعدادی از کشورها موفق به پشتیبانی و حمایت از این طرح شده است.

ناگفته نماند این طرح به مناسبت امضای سند برادری انسانی، در روز چهارم فوریه سال 2019 میلادی به سازمان ملل ارائه شد.

گفتنی است “احمد الطیب” شیخ الازهر مصر و «پاپ فرانسیس» پاپ واتیکان در چهارم فوریه سال 2019 میلادی سند برادری انسانی و صلح جهانی و همزیستی مشترک را در ابوظبی امضا کردند.

در همین حال “محمد ادریس” نماینده دائمی مصر در سازمان ملل گفت: تلاش های دیپلماتیک در ماه‌ های گذشته برای ایجاد توافق درباره طرح «روز جهانی برادری انسانی» با کشورهای عضو انجام گرفت تا قطعنامه بین المللی با اتفاق آرا درباره این طرح صادر شود. این سند مهم بر برادری بین همه انسان‌ها متمرکز است و بر ارزش‌های گفتگو و مدارا و همزیستی مشترک تاکید دارد.

ادریس در ادامه افزود: صدور این قطعنامه همزمان با مرحله حساسی است که درحال حاضر جهان در حال عبور از آن است.

به گفته او، این مسئله نیازمند ابتکار عمل و تلاش های صادقانه برای مهار افراط گرایی و مقابله با گفتمان انزجارطلبانه و مخرب است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا