اخباراروپاجهان

افزایش اسلام هراسی در حزب کارگر انگلیس

گزارش های رسیده از انگلیس حاکی از آن است که تهدید اسلام هراسی در زندگی سیاسی افزایش یافته است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از شبکه مسلمانان کارگر وابسته به حزب کارگر انگلیس؛ موضوع افزایش اسلام هراسی در زندگی سیاسی مردم، نگرانی شدیدی را در میان جوامع اسلامی انگلیس برانگیخته است.

مسلمانان انگلیس

گزارش جامع این شبکه درباره اسلام هراسی در حزب کارگر انگلیس و سایر احزاب در چارچوب طرح «ماه آگاهی» درباره این پدیده جرایم انزجارطلبانه و تبعیض علیه اسلام و مسلمانان را منعکس می کند.

در گزارشی دیگر روزنامه انگلیسی «گاردین» اخیرا اعلام کرده: حزب کارگر پس از اظهارات توهین آمیز یک نماینده این حزب علیه مسلمانان تحقیقاتی را آغاز کرده است، اما برای جلب اعتماد مسلمانان انگلیس باید اقدامات بیشتری انجام شود.

یکی از مطالعات شورای اسلامی انگلیس نشان می دهد که بیشترین پوشش روزنامه ها از جمله 78 درصد از اخبار منتشر شده در روزنامه Mail on Sunday درباره مسلمانان انگلیس منفی بوده است.

شبکه مسلمانان کارگر در این گزارش اعلام کرد: از زمان همه پرسی اتحادیه اروپا در سال 2016 میلادی، ما شاهد افزایش چشمگیر جرایم انزجارطلبانه به خصوص حملات اسلام هراسی خشن و غیر خشن بوده ایم.

این شبکه گزارش داد: آمار وزارت کشور انگلیس که در اکتبر گذشته منتشر شد، نشان می دهد که بالاترین میزان ارتکاب جرایم انزجارطلبانه در انگلیس هدف قراردادن مسلمانان است.

شبکه مسلمانان کارگر انگلیس به عنوان یک سازمان غیردولتی تلاش می کند حضور مسلمانان انگلیس در حزب کارگر و به طور کلی در فعالیت سیاسی را تقویت کند.

این شبکه اعلام کرد: پلیس انگلیس در سال‌های 2019-2020 میلادی شش هزار و 622 مورد جرم نفرت دینی را ثبت کرده است که بیش از 50 مورد آنها مسلمانان را هدف قرار داده است.

به گفته این گزارش، مسلمانان خود را براساس این واقعیت ها و افزایش عادی سازی اسلام هراسی در وضعیت ناآرامی می بینند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا