مهاجمین ناشناس، قرآن‌های مسجد آسام هند را به آتش کشیدند

افراد ناشناس با ورود به مسجدی در منطقه باکسا در آسام هندوستان، نسخ قرآن مجید و کتب مذهبی مسلمانان را به آتش کشیده و آتش خشم مسلمانان را برانگیختند.

جامعه اسلامی محلی ضمن ابراز انزجار از این اقدام هولناک، از مقامات خواسته اند عاملان هتک حرمت به مسجد را شناسایی کرده و به مجازات برسانند.

این حادثه در مسجد جامع کاپانی در سالباری، منطقه خودمختار بودولند، در ۱۲۰ کیلومتری گوآهاتی، بزرگترین شهر ایالت آسام رخ داده است و نمازگزارانی که برای اقامه نماز صبح در مسجد حضوریافته اند از این واقعه مطلع شدند.

در اعتراض به آتش زدن قرآن ها، اعضای دو گروه اسلامی «اتحادیه اقلیت دانشجویان آسام» و «اتحادیه اقلیت دانشجویان بودولند» در خارج از مسجد دست به تحصن زده، خواستار دستگیری آتش افروزان شدند.

منهاج العمران عضو اتحادیه اقلیت دانشجویان ایالتی گفت: انتخابات نزدیک است و احزاب سیاسی سعی دارند با بر هم زدن همدلی و ایجاد شکاف میان مردم و ایجاد شکاف میان مردم به مقاصد خود برسند. 

گفتنی است این منطقه از هندوستان جمعیت متنوعی از هندوها، مسلمانان و مسیحیان دارد. ساکنان محلی می گویند، اخیرا مسجدشان بارها هدف حملات و برخوردها بوده است.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input