نویسندگان مسلمان خواستار معرفی چهره واقعی اسلام و مسلمانان در هالیوود شدند

 

نویسندگان مسلمان در آمریکا خواستار ارائه تصویر مثبت و حقیقی از اسلام و مسلمانان در سریال ها و فیلم ها شدند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از هالیوود ریپورتر، در نشستی که روز گذشته با حضور برخی نویسندگان و فیلم سازان مسلمان در شهر نیویورک برگزار شد، مدیریت جلسه را  مسلمانان آمریکایی در حوزه فیلم و سریال بر عهده داشتند.

در این گردهمایی 90 دقیقه ای که به میزبانی انجمن صنفی نویسندگان آمریکا در جنوب شرقی شهر منهتن با همکاری دفتر هالیوود در شورای روابط عمومی مسلمانان برگزار شد، بر حضور مسلمانان در رسانه های آمریکایی اشاره شده و بر لزوم تقویت و بهترسازی تصویر نشان داده شده از مسلمانان تاکید گشت.

 سو عبیدی مدیر دفتر هالیوود در این باره به خبرنگاران گفت: ما نماینده های خوبی در صنعت فیلم و سریال داریم، اما بسیار کم و محدود بوده و به هیچ عنوان کافی نیستند.

بر اساس این گزارش، در ادامه این گردهمایی به حملات تروریستی در مساجد کرایست چرچ در نیوزیلند که دو هفته پیش به وقوع پیوست نیز اشاره شد.

یکی از فیلم سازان حاضر در اینباره گفت: چهره کلیشه ای و مورد ادعای برخی فیلمسازان از تمامی مسلمانان به عنوان تروریست ها و افراط گرایان خشونت طلب، می تواند یکی از دلایل بروز چنین حملاتی باشد.

وی گفت بر این باور است که ایجاد یک چهره مثبت و ادامه دار از جامعه می تواند در دیدگاه مردم از مسلمانان حقیقی تغییر ایجاد کند.

این درحالی است که به گفته کارشناسان، غول های رسانه ای در جهان با هدف راضی نگهداشتن مدیران و اربابان خود، اسلام معاویه را در اشکال مختلف به عنوان اسلام حقیقی به جهانیان معرفی می کنند و نه تنها اجازه حضور چشمگیر مسلمانان حقیقی و معرفی اسلام راستین را به رسانه های شیعی مستقل نمی دهند، بلکه با بهانه های مختلف و در پوشش های گوناگون آنها را تحت فشار می گذارند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input