طی یک حرکت دسته جمعی؛ بیش از ۲۰ مسجد ماساچوست درهایشان را به روی مردم می گشایند

 

مساجد ایالت ماساچوست در آمریکا، در 8 آوریل 2018 میلادی، در حرکتی یکپارچه، «روز درهای باز» برگزار می کنند.

مسلمانان از همسایگان و همشهریان غیرمسلمان متعلق به تمامی ادیان و مکاتب برای حضور در این مراسم دعوت به عمل آورده اند. هدف از برگزاری این مراسم نزدیک تر سازی دل های مردم به همدیگر و به چالش کشیدن سوءتفاهمات و سوءبرداشت های ضداسلامی اعلام شده است.

شورای روابط اسلامی آمریکایی (کایر) شاخه ماساچوست، برگزار کننده این مراسم بوده و قرار است 20 مسجد مختلف این ایالت از جمله مرکز اسلامی ورسستر و جامعه اسلامی مرکز فرهنگی بوستون نیز در مراسم درهای باز شرکت داشته باشند.

 در این مراسم در کنار تور بازدید از مسجد، بازدیدکنندگان می توانند شاهد برگزاری نماز جماعت بوده و درباره اسلام اطلاعات به دست آوردند. 

آنها همچنین می توانند سئوالات شان را درباره دین اسلام مستقیما از خود مسلمانان بپرسند.

وفا وحبی از مرکز اسلامی آمریکایی اورت در این باره به خبرنگاران گفت: این مراسم برای مبارزه با برداشت های غلط ضداسلامی گسترده برگزار شده و هدف این است که به ساکنان نشان دهیم، همسایگان مسلمان نیز همانند دیگر مردم زندگی می کنند، پرستش کرده و رویاهای مردم دیگر را دارند.

لازم به ذکر است این نخستین باری نیست که مراکز اسلامی و مساجد یک ایالت در آمریکا دست به یک حرکت دسته جمعی می زند.

یک ماه پیش نیز مساجد تگزاس تور بازدید از مساجد را برگزار کرد. در طی سه سال گذشته نیز مساجد شهر هیوستون میزبان چنین مراسم هایی به طور دائمی بوده اند.

همچنین در انگلستان بیش از 200 مسجد در سرتاسر کشور درهایشان را در روز درهای باز به روی مردم عادی گشودند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input