پرونده باز «ربوده شدن شیعیان پاکستانی» در اجلاس حقوق بشر

 

پاکستان در اجلاس سازمان حقوق بشر شرکت کوده است. 

سناتور «فرحت الله بابر» از حضور «خواجه آصف» وزیر امور خارجه پاکستان در اجلاس سازمان حقوق بشر خبر داده و آن را حائز اهمیت بسیار دانست.

بابر افزود: روز دوشنبه این اجلاس در جنوا برگزار خواهد شد واگر پاکستان نتواند به خوبی از قوانین حاکم در جامعه خود دفاع کند، در ارتباط اقتصادی با اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای جهان دچار مشکل خواهد شد.

این سناتور عضو حزب مردم اضافه کرد: آنها ابراز نگرانی‌هایی نسبت به نقض حقوق بشر توسط حکومت پاکستان داشته اند و اینک خواجه آصف وظیفه بسیار سنگین و مشکلی دارد و باید اعتماد این سازمان را مجددا به دست آورد.

وی گفت: در جلسه پیشین سازمان حقوق بشر قرار بر این بود که پاکستان ربوده شدن چهره های سیاسی و مذهبی را غیرقانونی  قلمداد کرده و پیگیری‌های لازم را در مورد آن انجام دهد.

این درحالی است که ربوده شدن چهره‌های مذهبی به خصوص بزرگان شیعی بدون هیچ دلیلی باعث اعتراضات فراوانی در پاکستان شده است.

شیعیان شهر کراچی با برگزاری پویشی تحت عنوان «زندان‌ها را پر کنید» خواستار آزادی افراد ربوده شده و یا زندانی شدن خود شدند.

گفتنی است از زندانی شدن برخی شیعیان پاکستانی بیش از 18 ماه می‌گذرد و علی رغم تلاش‌های فراوان خانواده‌های آنان و همچنین علمای شیعی حکومت پاکستان از هرگونه پاسخگویی نسبت به وضعیت و اتهامات وارده علیه آنها خودداری می‌کند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input