هشدار سازمان ملل در مورد وضعیت 13 میلیون سوری

 

دستکم 13 میلیون نفر از مردم سوریه همچنان به کمک‌های انسان دوستانه نیاز دارند.

رئیس امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد که بیش از 13 میلیون نفر در سوریه همچنان به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند که  تقریباً نیمی از آنها در نتیجه فرار از خانه‌هایشان، خشونت‌ها و دسترسی محدود به غذا، خدمات بهداشتی و دیگر نیازهای درمانی، نیاز شدیدی به کمک‌های انسانی دارند.

به گزارش آسوشیتدپرس «مارک لوکاک» به شورای امنیت گفت که شمار سوری‌هایی که برای مدتها است که آواره شده‌اند از 6.3 میلیون نفر به 6.1 میلیون نفر کاهش یافته است اما «سطح آوارگی‌های جدید همچنان بالا است» به طوریکه 1.8 میلیون نفر ظاهراً بین ژانویه تا سپتامبر مجبور به ترک کشور خود شده اند.

لوکاک ادامه داد، از زمان آغاز درگیری‌ها در نوامبر 2016 که به بیرون راندن عناصر داعش از شهر «الرقه» منجر شد، حملات و درگیری‌ها به آواره شدن بیش از 436 هزار نفر به 60 مکان مختلف منجر شد.

وی ادامه داد که در استان شرقی دیرالزور سوریه، درگیری‌های شدید و حملات هوایی همچنان به تلفات غیرنظامیان و زخمی شدن آنها و همچنین آواره شدنشان منجر شده است.

این مقام سازمان ملل ادامه داد که حدود 3 میلیون نفر همچنان در محاصره و مکان‌های دور از دسترس زندگی می‌کنند و سازمان ملل با چالش‌های زیادی برای رفع نیازهای انسانی این مناطق مواجه است.

پیش از این سازمان بین‌المللی آوارگان گزارش کرده بود که350 هزار نفر از مردم سوریه مجبور شده‌اند از ماه آگوست کشور خود را ترک کنند که تنها250 هزار نفر از آنها در ماه اکتبر، مجبور به فرار شده‌اند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input