آغاز واکسیناسیون آوارگان روهینگیا در بنگلادش برای مقابله با وبا

 

سازمان بهداشت جهانی توزیع ۹۰۰ هزار واحد واکسن وبا را در اردوگاه‌های آوارگان روهینگیا در بنگلادش آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در حالی که مقام های رسمی برای جلوگیری از شیوع بیماری وبا در اردوگاه های آوارگان روهینگیا در بنگلادش عجله و شتاب دارند، سازمان بهداشت جهانی، توزیع 900 هزار واحد واکسن وبا را آغاز کرده است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که تنها طی هفته گذشته بیش از 10 هزار مورد اسهال گزارش شده و پزشکان در دو مرکز درمانی اعلام کرده اند که مواردی از ابتلا به بیماری وبا مشاهده شده است.

نماینده سازمان بهداشت جهانی در بنگلادش تاکید کرد: خطر آشکار بیماری وبا وجود دارد و گسترش موارد ابتلا به بیماری وبا اجتناب ناپذیر است، ولی ما انتظار گسترش و شیوع این بیماری را مانند یمن نداریم.

در بحران یمن بیش از 750 هزار نفر به باکتری وبا آلوده و مبتلا شده اند.

این مقام سازمان بهداشت جهانی افزود: کمپین واکسیناسیون وبا در بنگلادش دومین مورد بزرگ در تاریخ به شمار می رود و برای جلوگیری و محدود کردن این بیماری اهمیت زیادی دارد.

مقام های بهداشتی نگران کمبود نیروهای پزشکی برای انجام واکسیناسیون هستند. سازمان بهداشت جهانی نیز خواستار کمک مالی فوری 10 میلیون دلاری شده است.

شایان ذکر است، در اردوگاه های بنگلادش هم اکنون بیش از 519 هزار آواره روهینگیایی ساکن هستند.

موج ورود آوارگان روهینگیا به بنگلادش از 25 اوت و با آغاز عملیات ارتش و نیروهای امنیتی میانمار در استان راخین تشدید شده است.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input