فعالیت های مراکز وابسته به آيت الله العظمى شيرازى در قاره آفریقا

در عمل به اوامر و تأکیدات آیت الله العظمی شیرازی دام ظله مبنی بر رسیدگی به امور دینی و فرهنگی شیعیان در سراسر جهان و همچنین دستگیری از نیازمندان، نمایندگان معظم له و همچنین مراکز و مؤسسات خیریه وابسته به ایشان، مجری فعالیت های مختلف فرهنگی و مذهبی در قاره آفریقا بودند که برخی از آن موارد به شرح زیر می باشد:

 

ـ بازدید نماینده آیت الله العظمی شیرازی از مراکز مذهبی کشور اوگاندا

حجت الاسلام شیخ محمد مزمل از نمایندگان آیت الله العظمی شیرازی مد ظله العالی در قاره آفریقا، در ایام ماه مبارک رمضان در شماری از مساجد، حسینیه ها و مراکز مذهبی و فرهنگی کشور اوگاندا حضور یافته و ضمن بازدید از این اماکن، با مسئولان و متولیان این مجموعه ها ملاقات و گفتگو نمود. 

نماینده معظم له طی این بازدیدها ضمن ابلاغ سلام ایشان، کمک های مادی به این مراکز اهدا نمود و در جریان فعالیت های آنان قرار گرفت.

 


 

ـ عرضه آثار و تألیفات آیت الله العظمی سید محمد شیرازی رحمة الله علیه در کشور ماداگاسکار

با برگزاری نمایشگاهی، مجموعه ای از آثار و تألیفات مرجع راحل آیت الله العظمی سید محمد شیرازی قدس سره در شهر ماجنگا، در کشور ماداگاسکار در دسترس فضلا، دانشجویان و عموم علاقه مندان قرار گرفت.

این نمایشگاه به مناسبت پانزدهمین سالگرد ارتحال مرجع فقید در این کشور آفریقایی برگزار شد.

 

 

 

 

ـ فعالیت های جمعیت اهل بیت علیهم السلام در کشور نیجر

جمعیت اهل بیت علیهم السلام در ایام عید سعید فطر در شهر نیامی کشور نیجر، مجری فعالیت های مختلف فرهنگی و مذهبی بود.

ملاقات مدیر جمعیت اهل بیت علیهم السلام با شخصیت های دینی و مذهبی و نیز دیدار با رئیس جمعیت های اسلامی و امام جمعه مسجد نیامی که از بزرگترین مساجد شهر نیامی می باشد.

 همچنین حضور در شهر نایبه و سخنرانی در جمع رئیس وزراء و مسئولان حکومت و عموم مؤمنان و مسلمانان، و اهدای کمک های مادی و معنوی به فقرا و نیازمندان در ماه مبارک رمضان و همچنین برگزاری مراسم های مذهبی از جمله فعالیت های جمعیت اهل بیت علیهم السلام در کشور نیجر است.
 

 

 

ـ فعالیت های خیریه تشکل سیدالشهداء علیه السلام در کشور تانزانیا

تشکل جهانی حضرت سیدالشهداء علیه السلام از تشکل های فعال شیعه در جهان با یاری شماری از خیرین کشورهای اسلامی، مجری برنامه های گسترده خیریه در کشور آفریقایی تانزانیا بود.

در این برنامه کمک های مادی، معنوی و مایحتاج ضروی زندگی به صدها نفر از ایتام، فقرا و خانواده های بی سرپرست اهدا شد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input