آیت الله العظمی وحید خراسانی: ایام عاشورا یکپارچه عزا بشود

«آیت الله العظمی وحید خراسانی»مدظله، در ابتدای جلسه هفتگی استفتائات و با فرارسیدن ماه  محرم الحرام و مصیبت حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام، با اشاره به مقام آن حضرت  فرمودند: قضیه‌ی امام حسین علیه‌السلام لا یدرک و لا یوصف؛ قابل درک و وصف نیست!

ایشان بیان داشتند: جنبه‌ علمی حضرت این است: إن الحسین مصباح الهدی.  مصباح الهدی و چراغ هدایت برای اولین و آخرین است!اما جنبه‌ی عملی امام: و سفینة النجاة است.

معظم له، سپس با اشاره به احادیثی از امام صادق و امام حسن علیهما‌السلام در باره سید الشهدا علیه السلام، افزودند: او چه کرده است که هم آنچه دیدنی است و هم آنچه ندیدنی است، بر او  گریه کرده‌اند؟! هیچ روزی مانند عاشورای او نیست.

معظم له تصریح کردند:  ان شاء الله امسال، همه‌ مملکت در ایام  عاشورا یکپارچه مصیبت بشود تا تسکینی برای قلب امام زمان عجل الله تعالی فرجه باشد.آن حضرت بیانش این است: «اگرچه زمانه مرا به تأخیر انداخت و مُقدَّرات الهی، مرا از یاریِ تو بازداشت... صبح و شام برتو مویِه می‌کنم، تا جایی که اشک چشمانم تبدیل به خون شود.»

این مرجع تقلید شیعیان در پایان سخنان خود، با بیان این که این عظمت  مصیبت است! گفتند: ان‌شاء‌الله امسال ایام عاشورا یکپارچه عزا بشود؛ و همه باید آن چه میسر است برای سیدالشهداء علیه السلام انجام دهند.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input