تظاهرات در جاده کاستلو در اعتراض به سازمان ملل

 

تظاهراتی در جاده کاستلو در حومه حلب و در اعتراض به ورود کمک‌های بشردوستانه به محله‌های شرقی و فرستاده نشدن این کمک‌ها به سایر مناطق تحت محاصره توسط سنی های تندرو برگزار شد.

در این اجتماع اعتراض آمیز که توسط شیعیان شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا تشکیل شده بود، این پرسش مطرح شد که چرا به مناطقی مانند دیر الزور و شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا در استان ادلب که تحت محاصره سنی های تندرو ست، کمک رسانی نمی‌شود؟

یکی از مسئولین این تجمع در این باره گفت: ما از ورود کمک ها مانند مواد غذایی و همه اقلام مورد نیاز مردم به همه مناطق تحت محاصره حمایت می کنیم چراکه این کار، اقدامی بشردوستانه است. اما نباید بین مناطق تحت محاصره تفاوت قائل شد و کمک‌ها باید بدون استثناء به همه مناطق وارد شود.

شرکت کنندگان در این تجمع تأکید کردند هدفشان بستن راه به روی کاروان های کمک‌ها نیست ولی از جامعه بین المللی می خواهند تا سیاست یک بام و دو هوا را کنار گذارند. 

این تجمع با صدور بیانیه‌ای پایان یافت و تجمع کنندگان از سازمان ملل خواستند به همه مناطق تحت محاصره نیز، حداکثر تا ده روز آینده کمک رسانی کنند.

شهرهای شیعه نشین فوعه و کفریا با بیش از 40هزار سکنه، از ولین مناطقی هستند که با شروع نا آرامی های سوریه، توسط سنی های تندرو به محاصره در آمدند.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input