خشم گسترده در پی دفن تاجر سعودی در جوار بارگاه حضرت خدیجه سلام الله علیها

 

فعالان فضای مجازی در عربستان از روزنامه مکه به دلیل پوشش خبر دفن «صالح کامل» تاجر معروف این کشور که از خاکسپاری او در جوار قبر حضرت خدیجه سلام الله علیها خبر داده بود، به شدت انتقاد کردند و این موضوع را اهانت به آن حضرت دانستند.

 این روزنامه که «صالح کامل»تاجر سرشناس سعودی تا زمان مرگش ریاست شورای اداری آن را برعهده داشت، با انتشار خبر دفن او نوشت: صالح کامل شب ۲۷ رمضان در جوار ام المؤمنین حضرت خدیجه آرام گرفت؛ این موضوع خشم و محکومیت گسترده فعالان عربستان را به همراه داشت و باعث شد تا این اقدام را اهانت به حضرت خدیجه کبری سلام الله علیها بدانند.

کاربران در واکنش به انتشار این خبر عنوان کردند که روزنامه مکه با چنین کاری، این تاجر و آن حضرت را یکسان پنداشته است.

 

این روزنامه در خبرش نوشت: «جسد صالح کامل در قبرستان المعلاه در نزدیکی دیوار ام المومنین حضرت خدیجه (رضی الله عنها) آرام گرفت اما فعالان این روزنامه را متهم کردند که عمدا چنین کاری را انجام داده است.»

 

گفتنی است قبرستان ابوطالب علیه السلام یکی از زیارتگاه های مسلمانان در مکه به شمار می‏ آید. این مکان را به نام مقبره معلی (یا معلاه) و مقبره بنی هاشم نیز می‏ شناسند.

قبرستان ابوطالب علیه السلام محل دفن بسیاری از افراد خاندان بنی هاشم و برخی از نزدیکترین یاران رسول خدا صلی الله علیه و‌ آله است.

حضرت عبدالمطلب و حضرت ابوطالب علیهما السلام در این مقبره دفن هستند، همچنین حضرت خدیجه سلام الله علیها و به گفته برخی فرزند پیامبر اسلام حضرت قاسم علیه السلام که در کودکی از دنیا رفت نیز در کنار هم دفن می باشند.

پیش از این بارگاه حضرت خدیجه سلام الله علیه و قاسم علیه السلام دارای گنبد و بارگاه باشکوهی بود. 

این گنبدو بارگاه ها به همراه حرم مطهر ائمه بقیع توسط سعودی های وهابی تخریب شد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input