پنجمین نمایشگاه فاطمی در اوتارپرادش هندوستان

پنجمین نمایشگاه فاطمی با نگاهی به زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیها در ایالت اوتارپرادش هند برپا شده است.

به گزارش شیعه ویوز به همت شیعیان هندوستان، نمایشگاه بزرگی در سبک دیداری با عنوان «نمایشگاه فاطمی» بر پا شده است. 

این نمایشگاه علاوه بر پرداختن به گوشه هایی از زندگی حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها به اتفاقات صدر اسلام نیز نگاهی دارد.

بر اساس این گزارش، حجت السلام سید محمد ابوالفضل عابدی، از دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه، هدف از برپایی آن را آشنایی هرچه بیشتر اقشار مختلف جامعه با زندگی حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها عنوان کرد.

وی با اشاره به این که بسیاری از غیر مسلمانان نیز از این نمایشگاه دیدن می کنند، افزود: این نمایشگاه می تواند غیر مسلمانان را با اتفاقاتی که در صدر اسلام رخ داده آشنا سازد تا آنها بتوانند تفاوت حق و باطل را تشخیص داده و اسلام حقیقی را بشناسند.

حجت السلام عابدی ادامه داد: این نمایشگاه به وسیله اینفوگرافی و حجم سازی از منظر مذهبی، خانوادگی، اقتصادی و سیاسی به زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها پرداخته است.

به گفته وی، این نمایشگاه با استفاده از به تصویر کشیدن اتفاقاتی از صدر اسلام به هر بازدید کننده منصفی ثابت می کند که جانشین بلافصل رسول خدا صلی الله علیه و آله، حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام است. 

حجت الاسلام و المسلمین شیخ مصطفی ادیب الهندی، نماینده مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق شیرازی مدظله نیز، از این نمايشگاه بازدید نمودند. 

ایشان در این بازدید، ضمن تقدیر از این نمایشگاه، طی سخنانی زندگانی حضرت زهرا و امیرالمومنین علیهما سلام را برای جامعه مفید دانسته و الگو گرفتن از آن را برای ایجاد زندگی مهدوی لازم دانستند. 

شایان ذکر است، این دوره از نمایشگاه فاطمی به طور همزمان در شهرهای احمد آباد، کانودن و لکهنو برگزار شد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input