همایش فلسفه عزاداری از دیدگاه مرجعیت شیعه در کابل

 

 

حوزه علمیه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها نشستی با عنوان «فلسفه عزاداری از دیدگاه مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی»مدظله، برگزار نمود.

به گزارش شیعه ویوز، این نشست با کارشناسی «دکتر الهام» مدیر و موسس حوزه علمیه حضرت سکینه سلام الله علیها و «حجت الاسلام و المسلمین جاوید» استاد عقیده دانشگاه اردوی افغانستان، در حوزه علمیه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در شهر کابل برگزار شد.

در این همایش که با تلاوت قرآن آغاز گشت، مسائل مختلفی از جمله چیستی عزاداری، انواع عزاداری، دیدگاه علما غیر شیعی در رابطه با عزاداری، دیدگاه دانشمندان غرب در رابطه با عزاداری، مطرح شد.

جناب دکتر الهام در این همایش گفت: وقتی ما به عزاداری می پردازیم، باید نتیجه و باز خورد آن را ببینیم و بدون شک یکی از بازخوردهای عزاداری، آشنایی و مطالعه بیشتر درباره شخصیت حضرت سید الشهدا علیه السلام است.

حجت السلام و المسلمین جاوید نیز در تبیین موضوع اهمیت عزاداری از دیدگاه مرجعیت شیعه، گفت: معظم له عزاداری را نشانه ایمان و رمز پایداری اسلام می دانند.

شایان ذکر است عزاداری دهه اول محرم و کاروان زیارتی اربعین امام حسین علیه السلام از سوی حوزه علمیه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار خواهد شد.

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input