سال گذشته میلادی در ترس و ناامنی برای شیعیان پاکستان

 

سال گذشته میلادی برای شیعیان پاکستان، سالی سراسر ناامنی بوده است. 

سید ساجد علی نقوی، یکی از روحانیان شیعه پاکستان، گفت: سال گذشته برای شیعیان پاکستان سال ناامیدی، نا امنی و فقر بود و مردم در سال گذشته با ناامنی و نگرانی مواجه بودند.

وی افزود: در سال گذشته سوال مردم کشور این بود که ناامنی، ترویسم، فقر، گرانی و فساد چه زمانی قرار است در کشور پایان یابد تا مردم از این درد و رنج ذهنی آزاد شوند و چه زمانی مداخله خارجی در سیاست داخلی پاکستان پایان می یابد؟

این روحانی شیعه در ادامه گفت: هر سال در دنیا سیاستمداران، رهبران دینی، مسئولان، سازمان های حقوق بشر و سازمان های فرهنگی با پایان سال و آغاز سال جدید عهد می‌کنند از کوتاهی هایی که در سال گذشته شده درس گرفته و در سال آینده احتیاط کنند، اما در سال بعد هم همین اشتباهات را تکرار کرده و از سال قبل بدتر می شود.

وی با اشاره به اقدامات سنی های تندرو و به کشتار شیعیان بی گناه، ادامه داد: پاکستان نیز در سال های گذشته با بحران های سنگینی مواجه بود، اما مقامات اقدامی جدی صورت ندادند و نتوانستند سازمان های تروریستی را نابود کنند و تاکنون نیز عوامل حادثه های بزرگ تروریستی به مردم معرفی نشده اند.

این روحانی شیعه در پایان اظهار داشت: قدرت های جهانی می خواهند اسلام را مرتبط با تروریسم، معرفی کنند و این در حالی است که بزرگترین قربانی تروریسم، مسلمانان شیعه بوده و هستند.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input