بازداشت ۷۰ شهروند بحرینی توسط آل خلیفه

 

نیروهای امنیتی بحرین بازداشت‌ شهروندان این کشور را تشدید کرده‌اند و این در حالی است که مراکز حقوقی بازداشت 70 نفر را طی 16 روز رصد کرده‌اند.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از مرآت البحرین، مرکز حقوق بشر بحرین اعلام کرد که از پنجم الی یازدهم نوامبر (چهاردهم الی بیستم آبان) 15 مورد بازداشت شهروندان بحرینی را رصد کرده است و این در حالی است که طی این مدت 17 راهپیمایی مسالمت آمیز نیز در 14 منطقه بحرین برگزار شده است.

مرکز حقوق بشر بحرین چهارم نوامبر جاری (سیزدهم آبان) اعلام کرد که در طول یک هفته بازداشت 49 شهروند بحرینی را رصد کرده است.

دادگاه جنایی بحرین نیز اخیرا حکم اعدام چهار شهروند این کشور را به‌اتهام دست داشتن در یک انفجار در منطقه الدراز منامه که منجر به کشته شدن یک نیروی پلیس و زخمی شدن شماری دیگر شد، صادر کرد.

این در حالی است که مخالفان بحرینی که تمامی آنها را شیعیان تشکیل می دهند، با برپایی اعتراضات مسالمت‌آمیز خواستار آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض در این کشور هستند.

شایان ذکر است بیش از 85% از جمعیت بحرین را شیعیان تشکیل می دهند، ولی این کشور توسط خانواده سنی مذهب آل خلیفه و به صورت مروثی اداره می شود.

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input