واکنش سازمان جهانی نفی خشونت به حمله موشکی اخیر به سوریه

 

سازمان جهانی نفی خشونت به حملات موشکی اخیر به سوریه واکنش نشان داد.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاده) طی بیانیه ای نگرانی خود را در باره اوضاع اخیر سوریه اعلام و از طرف های درگیر خواست، با رایزنی و گفتگو این بحران را حل و فصل کنند .

در بیانیه این سازمان که نسخه ای از آن به دست خبرگزاری شیعه ویوز رسیده است آمده:

 ما از آخرین اخبار در مورد اوضاع بحرانی سوریه و هدف قرار گرفتن این کشور به واسطه موشک های جنگی از سوی کشورهای آمریکا، انگلیس و فرانسه با خبریم  و اعلام می کنیم که این حملات، خلاف منشور سازمان ملل متحد بوده؛ حملاتی که با ادعای استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در حمله به شهر دوما و بدون تحقیق و بررسی انجام شد.

مسلمان آزاده افزود: اقدامات اخیر کشورهای غربی در حملات نظامی خود به کشور سوریه، مغایر با تمامی قوانین و پیمان های بین الملل بود و این در حالی است که کشور سوریه درگیر خطر تروریسم و جنگ با گروه های متعدد تروریستی از جمله سنی های تندرو است .

این بیانیه در ادامه با اشاره به متزلزل شدن امنیت جهانی، پس از حمله کشورهای آمریکا، فرانسه و بریتانیا به سوریه تصریح کرد: ادامه این بحران بین المللی منجر به برپایی جنگی جهانی خواهد شد که در آن میلیون ها انسان به خاک و خون کشیده می شوند و برای هیچ کس نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

سازمان جهانی نفی خشونت (مسلمان آزاده) در پایان بیانیه خود از همه طرف های درگیر، در این بحران علی الخصوص کشورهای غربی خواست تا  قوانین و پیمان های بین المللی را نادیده نگرفته و با تحقیق صلح آمیز در باره استفاده از تسلیحات ممنوعه در جهان،  در حفظ امنیت جامعه جهانی کوشا باشند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input