سرنوشت شیعیان ربوده شده در بحرین نامعلوم است

 

سرنوشت 14 شهروند شیعه بحرینی بعد از گذشت بیش یک ماه هنوز نامعلوم است.

به گفته فعالان بحرینی این شهروندان بازداشت شده احتمال آن وجود دارد که در زندان های آل خلیفه برای گرفتن اعتراف دروغین، مورد تعرض و شکنجه قرار گیرند و این درحالی است که از شهرک های دیگر بحرین نیز ده ها نفر از جمله کودکان ربوده شده اند.

یکی از افراد ربوده شده که سرنوشتش نامعلوم است، «حسین الشهابی» است که در 24 ماه فوریه (5 اسفند سال گذشته) از سوی مقامات عُمان تحویل حکومت بحرین گشت و سپس به سازمان بازجویی جنایی منتقل شد و از آن زمان از وی خبری نیست.

در همین راستا، مرکز بین المللی حمایت از حقوق بشر و آزادی ها، عُمان و بحرین را به زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی متهم نموده و اعلام کرده است که دستگاه امنیتی عُمان علی رغم اینکه الشهابی، در مسقط پایتخت عُمان یک زندگی عادی داشته و هیچ اقدام غیر قانونی در این کشور مرتکب نشده، وی را بازداشت نموده.

این مرکز در بیانیه خود تصریح کرد: تحویل الشهابی به بحرین از سوی عُمان، بازداشت وی را به ربایش مبدل کرده؛ چرا که وی به نهادهای قضایی تحویل داده نشده و عملا به کشور دیگری منتقل شده است.

این مرکز افزود: بعید نیست که الشهابی در مرکز بازجویی جنایی تحت شکنجه قرار گرفته باشد و اکنون سرنوشت وی مشخص نیست.

پیش تر شهروند دیگری به اسم صادق الشعبانی، تحویل بحرین داده شده بود که تحت شکنجه قرار گرفت و به صورت ناعادلانه محاکمه شد.

مرکز حقوق بشر، تحویل معارضین سیاسی را یکی از انواع نقض حقوق بشر دانست و از عدم ایجاد یک قانون بین المللی در این خصوص از سوی مقامات عُمانی ابراز نگرانی کرد.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input