عراق آمار احتمالی زائران ایرانی اربعین را اعلام کرد

 

بیش از سه میلیون ایرانی در زیارت میلیونی اربعین حسینی شرکت خواهند داشت.

وزارت امور خارجه عراق، با اعلام اینکه آمادگی ها برای مراسم زیارت میلیونی اربعین با گشوده شدن ۱۶ دفتر کنسولی در اغلب شهرهای کشور ایران ايجاد شده است، بيان کرد: انتظار می رود شمار زائران ایرانی اربعین در سال جاری بیش ۳ میلیون نفر باشد.

«احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه ای با اعلام این خبر افزود: این وزارتخانه خدمات دفاتر کنسولی خود را در اغلب شهرهای بزرگ ایران از جمله ایلام، سوسنگرد، آبادان، کرمان، ساری، یزد، کرج، تبریز، رشت، قم، شیراز و اصفهان از سرگرفته و کارکنان ویژه اقدامات کنسولی از سوی این وزارتخانه به آن دفاتر کمک می کنند.

محجوب افزود: هدف از این اقدام، تسریع در روند صدور ویزا برای زائران عتبات مقدسه است تا زائران در نقاط مرزی با مشکل روبرو نشوند.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رود تعداد زائران ایرانی در اربعین امسال به بیش سه میلیون برسد، ادامه داد: مبلغ مشخص شده برای اعطای ویزای اربعین، ۴۰ دلار آمریکا است و تمامی نمایندگان دیپلماتیک و کنسولگری های عراق در کشورهای مختلف در حال اعطای ویزای اربعین به زائران هستند.

به گفته این مقام عراقی،  هماهنگ کنندگانی نیز از وزارت خارجه عراق در اتاق های عملیات گذرگاه های مرزی گماشته شده اند تا از بروز هرگونه مشکل برای ورود زائران جلوگیری بعمل آید.

بنابر گزارش های رسیده شمار بسیاری از مشتاقان زیارت اربعین جهت اخذ ویزا به كنسولگري هاي تهران، اصفهان و شهر مقدس مشهد كه پيش از اين فعال بودند مراجعه کرده اند و ويزاي خود را اخذ نموده اند كه با نزديك شدن به اربعين حسيني روز به روز به تعداد درخواست ها جهت اخذ ویزای اربعین حسینی افزوده می شود. طبق اعلام های پیشین ویزای صادره جهت زیارت اربعین سه ماهه می باشد و هماکنون نیز قابل اخذ است.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input