اعتراف یک نوجوان انتحاری در مورد برنامه داعش برای شیعیان پاکستان

 

اعترافات یک نوجوان انتحاری در پاکستان نشان می دهد که چه شبکه پیچیده ای متشکل از سنی های تندرو، در این کشور پشت حملات تروریستی اخیر قرار دارد.

به گزارش رویترز، به تازگی یک عامل انتحاری نوجوان به نام عثمان توسط نیروهای امنیتی پاکستان دستگیر شده که اعترافات او حاکی از وجود یک شبکه بسیار پیچیده از شرق تا جنوب این کشور در ایالت سند حکایت دارد.

این شبکه پیچیده، مجموعه ای از مدارس افراطی هستند که ساخت بمب و آدمکشی را به کودکان و نوجوانان پاکستانی آموزش می دهند.

بر اساس این گزارش، اعترافات عثمان نشان می دهد که کشتار صدها تن از مردم پاکستان و در راس آنها شیعیان، در ماه های اخیر درحقیقت به دست سنی های تندروی داعش صورت گرفته است.

به گفته رویترز، هرچند هیچ نامی از این گروه در اعترافات عثمان وجود ندارد، اما شواهد نشان می دهد گروهی که عثمان را وادار کرده ۲ هزار کیلومتر برای قتل عام شیعیان سفر کند، داعش است.

به گفته کارشناسان مبارزه با تروریسم، سنی های تندروی داعش قصد دارند، شبکه تروریستی خود را از عراق و سوریه به کشورهای جنوبی آسیا گسترش دهند.

 این درحالی است که شیعیان پاکستان و افغانستان، بارها با برگزاری تظاهرات های مسالمت آمیز خواستار تامین امنیت جانی و اجتماعی خود شده اند که تاکنون این حکومت ها نتوانسته اند این مهم را تامین نمایند.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input